Rodzina, przyjaciele i dawni uczniowie pożegnali Dyrektora bydgoskiego "mechanika" [zdjęcia]

Ewa Czarnowska-Woźniak
Ewa Czarnowska-Woźniak
Mgr inż. Ludwik Kowalski dyrektorem Zespołu Szkół Mechanicznych nr 1 im. Franciszka Siemiradzkiego był w latach 1983-2010. Spoczął na cmentarzu Starofarnym w Bydgoszczy
Mgr inż. Ludwik Kowalski dyrektorem Zespołu Szkół Mechanicznych nr 1 im. Franciszka Siemiradzkiego był w latach 1983-2010. Spoczął na cmentarzu Starofarnym w Bydgoszczy Tomasz Czachorowski
W sobotę 28 stycznia o godz. 10 na cmentarzu Starofarnym w Bydgoszczy, najbliżsi oraz grono współpracowników i uczniów pożegnali mgr. inż. Ludwika Kowalskiego, wieloletniego, lubianego i szanowanego Dyrektora Zespołu Szkół Mechanicznych nr 1 w Bydgoszczy.

Zobacz wideo: Rok 2023 w Bydgoszczy ogłoszony został rokiem Andrzeja Szwalbego.

Pod informacją o śmierci Ludwika Kowalskiego zaroiło się od szczerych i serdecznych komentarzy Jego byłych uczniów z wielu roczników. I wykraczały one często poza rutynowe kondolencje, wspominano nie tylko życzliwość i sympatyczny charakter Dyrektora, ale przy tym i siłę charakteru, i wyjątkową fachowość. Trudno sobie wyobrazić większą satysfakcję z dobrze przeżytego życia, niż zapisanie się w tak wdzięcznej pamięci. Mamy nadzieję, że takie reakcje będą dodawały Rodzinie Ludwika Kowalskiego otuchy w tak trudnych chwilach.

To Cię może zainteresować

Zmarły był absolwentem Wyższej Szkoły Inżynierskiej i Akademii Techniczno-Rolniczej, pracę w bydgoskim „mechaniku” rozpoczął w roku 1976, jako kierownik warsztatów szkolnych. W latach 1983-2010 był Dyrektorem Zespołu Szkół Mechanicznych nr 1 im. Franciszka Siemiradzkiego. I na Cmentarzu Starofarnym, obok Franciszka Siemiradzkiego, opodal szkoły, której obaj poświęcili niemal całe zawodowe życie, spoczął Dyrektor Kowalski w sobotę, 28 stycznia.

- Ludwik Kowalski był znakomitym mechanikiem, pomysłodawcą i cierpliwym realizatorem licznych przedsięwzięć, które sytuują ZSM nr 1 w gronie najbardziej innowatorskich szkół w kraju. Dzięki niemu i gronu współpracowników szkoła nawiązała współpracę z krajowymi i zagranicznymi przedsiębiorstwami, co zaowocowało znakomitym wyposażeniem szkolnych warsztatów, co -z kolei- stworzyło możliwość kształcenia uczniów w nowych profesjach, na najwyższym poziomie - czytamy we wspomnieniach osób związanych z "mechanikiem".

Był wychowawcą kilku pokoleń bydgoskich mechaników, którzy dziś, dzięki Niemu, kierują przedsiębiorstwami cieszącymi się uznaniem w Bydgoszczy, kraju i za granicą. Za swe osiągnięcia był wielokrotnie nagradzany m.in. Złotym Krzyżem Zasługi, Złotym Medalem za Długoletnią Służbę, nagrodą Ministra Oświaty i Wychowania. Choć urodzony w Ciechocinie koło Golubia Dobrzynia był bydgoszczaninem z wyboru, chętnie podkreślał, że jest najbardziej dumny z medalu „Za zasługi dla Miasta Bydgoszczy”.
Odszedł, ale zostawił swój ślad w Bydgoszczy i niewątpliwie pozostanie we wdzięcznej pamięci licznego grona bydgoszczan. Cześć Jego Pamięci!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na expressbydgoski.pl Express Bydgoski
Dodaj ogłoszenie