reklama

Rehabilitacja na najwyższym poziomie. Centrum przy szpitalu miejskim prawie gotowe [zdjęcia]

JPL
Nowoczesne centrum rehabilitacji powstaje przy Wielospecjalistycznym Szpitalu Miejskim w Bydgoszczy. Dariusz Bloch
To już ostatnia prosta - przy Wielospecjalistycznym Szpitalu Miejskim im. Warmińskiego powstaje nowoczesne centrum rehabilitacji. W tej chwili jest wyposażane. Pierwszych pacjentów przyjmie z końcem tego roku.

Nowa część bydgoskiej lecznicy powstała w miejscu tzw. starej kuchni i liczy trzy kondygnacje. Centrum Rehabilitacji na 1,5 tys. m kw. pomieści Zakład Fizjoterapii, Oddział Rehabilitacji Kardiologicznej oraz Oddział Rehabilitacji Neurologicznej. Jednocześnie w centrum będzie można przyjąć nawet setkę pacjentów.

Prace przy szpitalu miejskim swój początek miały ubiegłego lata, a pochłoną w sumie 24 mln zł, z czego cztery miliony to wsparcie ze środków unijnych. Spora część tych pieniędzy została przeznaczona na zakup nowoczesnego sprzętu.

Tutaj warto się leczyć - oto najlepsze szpitale w Kujawsko-P...

- Na naszym wyposażeniu znajdą się między innymi roboty do nauki chodzenia oraz do reedukacji kończyn górnych – mówi dr Łukasz Sielski, kierownik Centrum Rehabilitacji. – W nowym budynku stworzymy blisko 300-metrową salę rehabilitacyjną, a pacjenci będą ćwiczyć wspólnie i dzięki temu motywować się i wspierać w walce o zdrowie. Tak właśnie leczy się w najlepszych klinikach świata i to przynosi znakomite efekty - podkreśla.

Centrum ma być gotowe do końca tego roku i stać się jedną z najnowocześniej wyposażonych tego typu placówek w kraju.

Miejsce będzie przeznaczone dla pacjentów wymagających rehabilitacji kardiologicznej i neurologicznej. Na specjalistyczną pomoc będą mogły tam liczyć osoby po udarach, po zawałach serca oraz dzieci z zaburzeniami wieku rozwojowego.

- Zakup najnowocześniejszego sprzętu będzie kluczowy dla szybkiego rozpoczęcia leczenia. Wierzę, że NFZ doceni nasze starania i zwiększy kontrakty na rehabilitację dzienną i stacjonarną – komentuje Anna Lewandowska, dyrektor szpitala miejskiego w Bydgoszczy.

Żłobki tylko dla szczepionych

Wideo

Materiał oryginalny: Rehabilitacja na najwyższym poziomie. Centrum przy szpitalu miejskim prawie gotowe [zdjęcia] - Gazeta Pomorska

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 9

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
2019-07-18T18:26:04 02:00, Gość:

Dziękuję Panie Marszałku o starania by nasze miasto miało coraz lepszą opike lekarską. Pan i UMK potrafią walczyc o wzrost poziomu leczenia w Bydgoszczy.

2019-07-18T22:38:16 02:00, seba1978:

Po pierwsze to nie marszalek z twojego miasta daje kase a Unia.

Po 2 na 24 mln dostali 4......to jakas kpina. W toruniu marszalek zawsze zalatwia dla swoich szpitali poziom 75-80% dofinansowan...I co ty na to?

Masz problemy z obliczaniem procentow?

80% z 540 mln to ile jest? Przypomne: wystarczy 540 pomnozyć przezn 0,80. Twój mały móżdżek jest w stanie takie mnożenie wykonać?

G
Gość

A jak tam z Kliniką Rehabilitacji w szpitalu im. dr A. Jurasza, jeszcze dycha pod toruńską okupacją U-topi M-itomani K-apusiowa i płodzi bezsensowne publikacje. za które jest nagradzana, przez ten rankingowy uniwerek ?

s
seba19781
2019-07-18T18:26:04 02:00, Gość:

Dziękuję Panie Marszałku o starania by nasze miasto miało coraz lepszą opike lekarską. Pan i UMK potrafią walczyc o wzrost poziomu leczenia w Bydgoszczy.

2019-07-18T22:38:16 02:00, seba1978:

Po pierwsze to nie marszalek z twojego miasta daje kase a Unia.

Po 2 na 24 mln dostali 4......to jakas kpina. W toruniu marszalek zawsze zalatwia dla swoich szpitali poziom 75-80% dofinansowan...I co ty na to?

2019-07-19T08:50:58 02:00, B.:

To napisz teraz ile kasy w ciągu ostatnich 20 lat dostały bydgoskie szpitale i inne instytucje medyczne na remonty i rozbudowę, a ile toruńskie, czy w regionie? I jak bydgoskie placówki wyglądały przed 1998 rokiem, a jak teraz? Ja rozumiem, że dla Ciebie najlepiej by było, jakby Bydgoszcz tak jak kiedyś, dostawała dofinansowanie 70 - 80% na wszystko, a resztę Toruń i reszta województwa. To taka sprawiedliwość po bydgosku, bo jak wiadomo " Bydgoszczy się należy" :/ P. S. Nazwy miejscowości piszemy z wielkiej litery. Nie musisz się popisywać ignorancją. Bydgoszczanie i tak są z niej znani w regionie i w Polsce :/

Nazwy miejscowosci owszem, ale nazwy wioski ktora okrada reszte wojewodztwa napisze z malej....tak apropo Bydgoszcz nigdy nie dostawala 70-80% i nadal nie dostaje. Natomiast latwo sprawdzic, ze taki poziom dofinansowania dostaja inwestycje torunskie. O kwocie na mieszkanca lepiej nie wspominac bo wszelkie dostepne dane np GUS podaja , ze przecietny torunianin dostaje od marszalka prawie dwa razy tyle co bydgoszczanin i zreszta wloclawianin czy inowroclawianin. Marszalek plecie, ze te statystyki obejmuja projekty ogolnowojewodzkie i dlatego zawyzaja kwote na torunianina. Jest to sprytnie sprzedawana nieprawda. Cytuje:

Tyle w informacji Urzędu Marszałkowskiego. Zsumowaliśmy wszystkie kwoty. Bydgoszcz dostała 857 mln, a Toruń – 758 mln. Przypomnijmy, że jedna z głównych osi sporu o poziom dofinansowania pojawiała się, gdy przekazane środki unijne liczono na głowę mieszkańca jednego i drugiego miasta (w roku 2016 wg ONZ Bydgoszcz miała 354 tys., a Toruń – 199 tys.).

Wychodzi wówczas, że na jednego bydgoszczanina przypadało 2420 zł unijnego wsparcia, a na głowę torunianina – 3809 zł.

Ponizej link:http://bydgoszcz.wyborcza.pl/bydgoszcz/7,48722,24646551,urzad-marszalkowski-zliczyl-fundusze-unijne-torun-z-bydgoszcza.html

i Co Ty na to torunianinie???Lyso?

G
Gość

Ch*ja bedzie nie rehabilitacja beda prywatne gabinety a zwykly kowalski ktory nie ma pieniedzy bedzie zdychał.

B
B.
2019-07-18T18:26:04 02:00, Gość:

Dziękuję Panie Marszałku o starania by nasze miasto miało coraz lepszą opike lekarską. Pan i UMK potrafią walczyc o wzrost poziomu leczenia w Bydgoszczy.

2019-07-18T22:38:16 02:00, seba1978:

Po pierwsze to nie marszalek z twojego miasta daje kase a Unia.

Po 2 na 24 mln dostali 4......to jakas kpina. W toruniu marszalek zawsze zalatwia dla swoich szpitali poziom 75-80% dofinansowan...I co ty na to?

To napisz teraz ile kasy w ciągu ostatnich 20 lat dostały bydgoskie szpitale i inne instytucje medyczne na remonty i rozbudowę, a ile toruńskie, czy w regionie? I jak bydgoskie placówki wyglądały przed 1998 rokiem, a jak teraz? Ja rozumiem, że dla Ciebie najlepiej by było, jakby Bydgoszcz tak jak kiedyś, dostawała dofinansowanie 70 - 80% na wszystko, a resztę Toruń i reszta województwa. To taka sprawiedliwość po bydgosku, bo jak wiadomo " Bydgoszczy się należy" :/ P. S. Nazwy miejscowości piszemy z wielkiej litery. Nie musisz się popisywać ignorancją. Bydgoszczanie i tak są z niej znani w regionie i w Polsce :/

s
seba1978
2019-07-18T18:26:04 02:00, Gość:

Dziękuję Panie Marszałku o starania by nasze miasto miało coraz lepszą opike lekarską. Pan i UMK potrafią walczyc o wzrost poziomu leczenia w Bydgoszczy.

Po pierwsze to nie marszalek z twojego miasta daje kase a Unia.

Po 2 na 24 mln dostali 4......to jakas kpina. W toruniu marszalek zawsze zalatwia dla swoich szpitali poziom 75-80% dofinansowan...I co ty na to?

G
Gość

Dziękuję Panie Marszałku o starania by nasze miasto miało coraz lepszą opike lekarską. Pan i UMK potrafią walczyc o wzrost poziomu leczenia w Bydgoszczy.

G
Gość

A GP tak serio??

R
Realista

I tak większość pacjentów nie doczeka terminu .

Dodaj ogłoszenie