https://expressbydgoski.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Przezroczyste schody i fontanny w bydgoskich Młynach Rothera

Wojciech Mąka
Tak według dopiero co oddanej ratuszowi koncepcji będą wyglądały wnętrza zabytkowych Młynów Rothera. Tymczasem firma  Nizio Design International Mirosław Nizio zarzuciła miastu, że wybrała w przetargu konkurenta z rażąco niską ceną za projekt.
Tak według dopiero co oddanej ratuszowi koncepcji będą wyglądały wnętrza zabytkowych Młynów Rothera. Tymczasem firma Nizio Design International Mirosław Nizio zarzuciła miastu, że wybrała w przetargu konkurenta z rażąco niską ceną za projekt. UM Bydgoszczy
Koniec przygotowań do ogłoszenia przetargu na zagospodarowanie Młynów Rothera. Dopiero po rozstrzygnięciu konkursu poznamy koszty ich aranżacji.

Ratusz zakończył postępowanie dialogowe związane z ogłoszeniem przetargu na opracowanie dokumentacji wykorzystania wnętrz zespołu budynków - Młyn Rothera, Spichrz Zbożowy, Spichrz Mączny na terenie Wyspy Młyńskiej wraz z aranżacją, wystrojem wnętrz i wyposażeniem ruchomym uwzględniającym dedykowane im  funkcje oraz instalacjami technicznymi niezbędnymi do ich obsługi.

Trzy ścieżki
Po co dialog społeczny? Aby było można zgłaszać własne koncepcje

- Wskazano na możliwość wyboru sposobu zagospodarowania obiektu oraz wykonawcy dokumentacji projektowej w drodze konkursu na opracowanie koncepcji zagospodarowania przestrzeni zespołu budynków - wyjaśnia Anna Strzelczyk- Frydrych z biura komunikacji społecznej bydgoskiego Urzędu Miasta. - Wyznaczone zostały  jednocześnie trzy kierunki zagospodarowania obiektu: stworzenie przestrzeni związanej z promocją wiedzy z zakresu funkcjonowania mózgu; aranżacja ogrodów wody będących centrum innowacyjnej edukacji oraz ekspozycji rozwoju technik związanej z miastem.

Zobacz także: Zobacz jak w środku wyglądają Młyny Rothera [ZDJĘCIA]

Muszą policzyć koszty
Urzędnicy założyli, że w pracy konkursowej musi się znaleźć analiza kosztów tych trzech koncepcji. Autorzy opracowania mają również wskazać miejsca w obiekcie, gdzie będzie możliwość prowadzenia działalności komercyjnej. Parter i I piętro spichrzy zostaną w części wykorzystane na cele gastronomiczne i nie będą wchodziły w zakres objęty konkursem.
 
-  Wybrane kierunki zagospodarowania bardzo często proponowali bydgoszczanie w trakcie konsultacji na zagospodarowanie całego kompleksu - przypomina prezydent miasta Rafał Bruski. 
Obecnie w kompleksie z Młynem Rothera trwają prace konserwatorskie w Spichrzu Zbożowy. Roboty - jak dobrze pójdzie - powinny się zakończyć w II kwartale przyszłego roku.

Poczekalnia w łazienkach
Tymczasem zakończyły się już prace projektowe pozwalające przekształcić kompleks samego Młyna Rothera na wielofunkcyjny obiekt usługowy  Zakłada on między innymi całkowite odnowienie budynku wraz z przyległym do niego otoczeniem. Na terenie działki projektuje się duży taras pomiędzy skrzydłami obu spichrzy. Na taras prowadzić mają  reprezentacyjne schody z elementami zieleni oraz małej architektury. Ich atrakcyjną częścią mają być niecki z wodą i fontanny.

Taras będzie otwarty dla każdego - także dla osób niepełnosprawnych dla których przewidziano pochylnię transportową. Przewidziano w tym miejscu także rekonstrukcję obiektu dawnej kotłowni, który najprawdopodobniej będzie teraz pełnił funkcję kawiarni. Z kolei nad brzegiem Brdy zostanie odbudowany obiekt łazienek, w którym znajdą się kasy i poczekalnia dla pasażerów roweru wodnego.

Rażąco niska cena?
Tymczasem konkurent autora obecnego opracowania zarzucił miastu wybranie oferty z rażąco niską ceną. Zastrzeżenia do Urzędu Zamówień Publicznych wniosła firma Nizio Design International Mirosław Nizio. W ocenie UZP do naruszenia przepisów podczas przetargu nie było, a prezydent miasta uznał, że konkurent złożył odpowiednie wyjaśnienia dotyczące kalkulacji ceny - w dodatku cena ta nie uległa zmianie. Z informacją jeszcze w środę zapoznają się radni.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Biznes

Komentarze 2

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

J
Jakub
"Wyznaczone zostały jednocześnie trzy kierunki zagospodarowania obiektu: stworzenie przestrzeni związanej z promocją wiedzy z zakresu funkcjonowania mózgu; aranżacja ogrodów wody będących centrum innowacyjnej edukacji oraz ekspozycji rozwoju technik związanej z miastem." - technika związana z miastem jak najbardziej ok, woda jak najbardziej ok, z tego miasto słynie. Najwięcej wątpliwości mam co do tego mózgu, jakoś mnie on nie przekonuje.
G
Gość
Jak jest to w Toruniu Wydających setki centówek i banknotów waluty euro dolarów uruchamiając swój region do normalności i stabilności działania rynku i normalnego życia obywateli naszego regionu pobudzając jego zywotnosc zwiedzających jakiś pojedynczy Budynek.
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na expressbydgoski.pl Express Bydgoski