Próbny Egzamin Ósmoklasisty 2018. Jakie przedmioty...

Próbny Egzamin Ósmoklasisty 2018. Jakie przedmioty obowiązują? [LISTA PRZEDMIOTÓW OBOWIĄZKOWYCH - 17.11.2018]

online

Express Bydgoski

Aktualizacja:

Express Bydgoski

Przed nami pierwszy Ogólnopolski Próbny Egzamin Ósmoklasisty. Sprawdź, kiedy odbędą się próbne egzaminy.

Przed nami pierwszy Ogólnopolski Próbny Egzamin Ósmoklasisty. Sprawdź, kiedy odbędą się próbne egzaminy. ©SłAwomir Kowalski

Pierwszy Ogólnopolski Próbny Egzamin Ósmoklasisty zostanie przeprowadzony jeszcze w tym roku. Egzaminy sprawdzające wiedzę uczniów potrwają 3 dni. Sprawdźcie, kiedy odbędzie się Próbny Egzamin Ósmoklasisty. Poniżej przedstawiamy szczegółowy harmonogram wszystkich egzaminów dla uczniów klas ósmych szkół podstawowych. [PRÓBNY EGZAMIN ÓSMOKLASISTY OPERON, KIEDY EGZAMIN ÓSMOKLASISTY, JAKIE PRZEDMIOTY OBOWIĄZUJĄ].
Przed nami pierwszy Ogólnopolski Próbny Egzamin Ósmoklasisty. Sprawdź, kiedy odbędą się próbne egzaminy.

Przed nami pierwszy Ogólnopolski Próbny Egzamin Ósmoklasisty. Sprawdź, kiedy odbędą się próbne egzaminy. ©SłAwomir Kowalski

PRÓBNY EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 2018


Próbny Egzamin Ósmoklasisty skierowany jest do uczniów klas ósmych szkół podstawowych. Właściwe egzaminy odbędą się w dniach 15-17 kwietnia 2019 roku. Próbne testy również potrwają 3 dni. Ósmoklasiści będą mieli do napisania trzy egzaminy obowiązkowe.

PRÓBNY EGZAMIN ÓSMOKLASISTY z OPERONEM 2018


Egzamin Ósmoklasisty odbędzie się po raz pierwszy w 2019 roku.
Pod koniec obecnego roku przeprowadzony zostanie Próbny Egzamin Ósmoklasisty z Operonem, podczas którego uczniowie sprawdzą swoją wiedzę z języka polskiego, matematyki oraz języka obcego nowożytnego.

KIEDY PRÓBNY EGZAMIN ÓSMOKLASISTY


Próbny Egzamin Ósmoklasisty zostanie przeprowadzony w dniach 27-29 listopada 2018 roku. Dla uczniów będzie to zupełnie nowa sytuacja, bowiem przystąpią do egzaminu już po ośmiu latach edukacji, a nie jak w przypadku gimnazjalistów - po dziewięciu.

Najlepsze efekty daje systematyczna praca oraz dobrze zaplanowana nauka, dlatego program przygotowań do egzaminu ósmoklasisty rozpoczyna się już od 6 klasy. Cykliczny pomiar postępów uczniów pozwala na dopasowanie rozwiązań do indywidualnych potrzeb na poszczególnych etapach przygotowań - czytamy na stronie Operonu.

OGÓLNOPOLSKI PRÓBNY EGZAMIN ÓSMOKLASISTY - KIEDY?


Pierwszego dnia uczniowie napiszą egzamin z języka polskiego. Następnie czeka ich sprawdzenie wiedzy z matematyki, natomiast trzeciego dnia próbnych egzaminów odbędzie się test z języka obcego nowożytnego. Próbny Egzamin Ósmoklasisty zostanie przeprowadzony na przestrzeni trzech dni (wtorek - czwartek).

PRÓBNY EGZAMIN ÓSMOKLASISTY - JAKIE PRZEDMIOTY?


Jak zaznacza Ministerstwo Edukacji Narodowej lata 2018-2020 będą okresem przejściowym. Chodzi o to, by wyrównać braki wiedzy wynikające z różnic programowych z języka polskiego oraz matematyki. Przypomnijmy, jeszcze przez dwa lata równocześnie będą się odbywały egzaminy dla uczniów klas trzecich gimnazjum.

Matura Próbna z Operonem 2018. Kiedy są próbne egzaminy maturalne?SZCZEGÓŁOWY HARMONOGRAM PRÓBNEGO EGZAMINU ÓSMOKLASISTY Z OPERONEM 2018


OGÓLNOPOLSKI PRÓBNY EGZAMIN ÓSMOKLASISTY Z OPERONEM 27.11.2018 (wtorek)
  • 9:00 - Egzamin z języka polskiego (120 minut)

OGÓLNOPOLSKI PRÓBNY EGZAMIN ÓSMOKLASISTY Z OPERONEM 28.11.2018 (środa)
  • 9:00 - Egzamin z matematyki (100 minut)

OGÓLNOPOLSKI PRÓBNY EGZAMIN ÓSMOKLASISTY Z OPERONEM 29.11.2018 (czwartek)
  • 9:00 - Egzamin z języka obcego (90 minut)


PRÓBNY EGZAMIN ÓSMOKLASISTY - LISTA PRZEDMIOTÓW


Przez najbliższe trzy lata uczniowie będą zdawali egzaminy z trzech przedmiotów - języka polskiego, matematyki oraz języka obcego. Od roku szkolnego 2021/22 wprowadzony zostanie czwarty egzamin z przedmiotu dodatkowego do wyboru.

PRÓBNY EGZAMIN ÓSMOKLASISTY [ARKUSZE ZADAŃ]


Arkusze zadań oraz odpowiedzi do Próbnego Egzaminu Ósmoklasisty z Operonem będą również dostępne w tym artykule tuż po zakończeniu próbnych egzaminów. Każdego dnia o godz. 12 po zakończonych egzaminach arkusze zadań wraz z odpowiedziami zostaną opublikowane na stronie nauka.takzdam.pl

Jacek Staniszewski: Są dzieci, którym niepotrzebne są prace domowe

źródło: TVN/x-news

Czytaj treści premium w Expressie Bydgoskim Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej
Tędy lepiej nie chodzić po zmroku w Bydgoszczy [zdjęcia]

Tędy lepiej nie chodzić po zmroku w Bydgoszczy [zdjęcia]

Moc prezentów w prenumeracie porannej Expressu!

Moc prezentów w prenumeracie porannej Expressu!

Śluby znanych osób w Bydgoszczy i regionie. Pamiętacie? [zdjęcia]

Śluby znanych osób w Bydgoszczy i regionie. Pamiętacie? [zdjęcia]