1927: w Teatrze Miejskim w Bydgoszczy wystąpiła w sztuce „Orzeł czy reszka” Jadwiga Smosarska, najpopularniejsza wówczas polska aktorka filmowa.
1935: na zakończenie obozu treningowego dla czołowych lekkoatletów z Pomorza na stadionie Miejskim w Bydgoszczy odbyły się zawody kontrolne. W ich trakcie padły cztery nowe rekordy Polski i 5 rekordów Pomorza. Wszystkie rekordy kraju ustanowił jeden zawodnik, Krawczyk ze Związku Strzeleckiego w Gdyni w chodzie sportowym na dystansach 3, 5 i 10 km oraz w chodzie jednogodzinnym.
Które dzielnice Bydgoszczy są - zdaniem mieszkańców - najbez...
1969: ks. kardynał Stefan Wyszyński, prymas Polski, rozpoczął czterodniową kanoniczną wizytację parafii pw. Św. Trójcy. Na zakończenie wizyty spotkał się z bydgoskim duchowieństwem w domu misjonarzy na Bielawkach.
1971: na wysypisku śmieci przy ul. Sygnałowej ogniem zajęły się gumowe odpady poprodukcyjne z bydgoskiego „Stomilu”. Przez wiele godzin czarny, gryzący dym utrudniał życie mieszkańcom okolicznych części miasta – Bielaw i osiedla Leśnego.
1981: w towarzyskim meczu piłkarskim na stadionie Zawiszy Polska pokonała Irlandię 3:0. Bramki dla „Biało-czerwonych” strzelili Andrzej Iwan, Roman Ogaza i... Irlandczyk O'Leary (samobój).
Bydgoszcz: nazwy dzielnic i osiedli - skąd się wzięły? [hist...
1993: zapadła decyzja o definitywnym zamknięciu popularnego wśród bydgoszczan, działającego od czterech dekad, otwartego basenu kąpielowego przy ul. Nakielskiej.
1997: w Operze Nova odbył się pierwszy z dwóch uroczystych koncertów będących pożegnaniem ze sceną wybitnego polskiego dyrygenta, Roberta Satanowskiego, który w latach 50. był dyrektorem Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy, a w czasie II wojny zasłynął jako dowódca partyzanckiego ugrupowania „Jeszcze Polska nie zginęła” działającego na Wołyniu i ściśle współpracującego z partyzantką ZSRR.
Bydgoskie miejskie legendy. 10 historii nie do końca zmyślon...
