Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Pośredniak jak dobra swatka

Renata Napierkowska
Młodzieżowy Dom Kultury im. Janusza Korczaka zamienił się w wielką giełdę pracy. Po raz kolejny inowrocławski pośredniak zaprosił pracodawców, by skojarzyć ich z poszukującymi zatrudnienia.

Młodzieżowy Dom Kultury im. Janusza Korczaka zamienił się w wielką giełdę pracy. Po raz kolejny inowrocławski pośredniak zaprosił pracodawców, by skojarzyć ich z poszukującymi zatrudnienia.<!** Image 2 align=none alt="Image 211780" sub="Swoje oferty zatrudnienia prezentowały, między innymi, agencje proponujące pracę za granicą / fot. nadesłana">

Inowrocławskie Targi Pracy i Przedsiębiorczości na dobre wpisały się już w kalendarz imprez organizowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Inowrocławiu.

Udział w imprezie wzięli, między innymi, lokalni pracodawcy, agencje zatrudnienia, ośrodki szkoleniowe, organizacje pozarządowe oraz osoby, które otworzyły firmy korzystając ze wsparcia z Unii Europejskiej, dystrybuowanego przez PUP w Inowrocławiu - informuje Przemysław Krokos z inowrocławskiego pośredniaka.<!** Image 3 align=none alt="Image 211781" sub="Targi pracy otworzyli wspólnie dyrektor PUP Przemysław Stefański oraz wicestarosta Włodzimierz Figas / fot. nadesłana">

Imprezę otworzyli wspólnie dyrektor PUP Przemysław Stefański oraz wicestarosta Włodzimierz Figas.

- Udział w targach, organizowanych przez Powiatowy Urząd Pracy, jest dla nas dużą promocją. Przychodzą tutaj osoby, które nie zawsze wiedzą o naszym istnieniu. Docierają tu też poszukujący rozwiązań, zmian w swoim życiu - twierdzą Anna Białka i Milena Błażejewska z Fundacji Ekspert-Kujawy, która od kilu lat regularnie pojawia się na imprezie.

Wśród poszukujących zatrudnienia dominowały osoby bezrobotne, choć zdarzali się także mieszkańcy powiatu, którzy mają pracę, ale marzą o tym, by ją zmienić.

- Dowiadywałam się też jak wygląda praca opiekunek osób starszych w Niemczech, w jakim stopniu kandydat musi znać język. Co prawda, nie znam języka niemieckiego, ale akurat to stoisko oferuje darmowe kursy, które można odbyć w Bydgoszczy albo Gdańsku, więc kto wie, czy się nie zdecyduję - zastanawiała się 45-letnia inowrocławianka, pani Beata.

Tradycyjnie już na targach zaprezentowali się najwięksi pracodawcy naszego regionu jak janikowski Janipol, firma Prima z Inowrocławia zajmująca się produkcją okien czy Wojskowa Komenda Uzupełnień. Udział w imprezie wzięły również agencje zatrudnienia z ofertami pracy za granicą.

- Co roku zgłasza się na targi coraz więcej firm i osób poszukujących zatrudnienia. Przychodzą też ludzie, którzy dzięki naszemu wsparciu utworzyli własne firmy, jak chociażby agencja reklamowa DGR. To namacalny przykład dla innych, w jaki sposób można wykorzystać pozyskiwane od nas fundusze. Targi to jest przede wszystkim okazja, by bezpośrednio spotkać się na neutralnym gruncie, poznać różnorodne pomysły i pokazać szeroki katalog działań - mówi dyrektor PUP, Przemysław Stefański.

W kwietniu w powiecie inowrocławskim bezrobocie zmalało o około 450 osób i jest to obecnie największy spadek odnotowany w województwie kujawsko-pomorskim.

- Nawiązanie bezpośredniego kontaktu pomiędzy tymi, którym się udało otworzyć własny biznes, pracodawcami i poszukującymi zatrudnienia to największy walor targów pracy - podkreśla Tadeusz Kacprzak, wójt gminy Inowrocław i jednocześnie przewodniczący Powiatowej Rady Zatrudnienia w Inowrocławiu. <!** reklama>

Patronat medialny nad targami objął, między innymi, „Express Bydgoski”. Natomiast honorowy patronat nad imprezą sprawował starosta inowrocławski, Tadeusz Majewski.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!