Porażka Franz Astorii

Tadeusz Nadolski
W meczu ostatniej kolejki rundy zasadniczej I ligi koszykarzy Franz Astoria przegrała we własnej hali ze Spójnią Stargard Szczeciński 70:71.

Bydgoska drużyna zakończyła tę cześć rywalizacji na 13. miejscu. Teraz rozpocznie się walka o utrzymanie na zapleczu ekstraklasy. Podopieczni Jarosława Zawadki w play out zmierzą się z AZS Politechniką Poznańską. W I lidze pozostanie drużyna, która wygra trzy mecze. <!** reklama>
W spotkaniu ze Spójnią bardzo długo ton wydarzeń na boisku nadawali goście. Bydgoszczanie wzięli się ostro do roboty w czwartej kwarcie. Byli blisko doprowadzenia do remisu i dogrywki, ale na kilka sekund przed końcem Paweł Lewandowski trafił tylko jeden rzut wolny.
Dodajmy, że nasz zespół wystąpił osłabiony brakiem najlepszego strzelca, kontuzjowanego Mateusza Bierwagena.
Franz Astoria - Spójnia 70:71 (16:17, 11:21, 17:21, 26:12). Franz Astoria: Laydych 26, Robak 15, Szyttenholm 12, Lewandowski 5, Fraś 5, Obarek 3, Barszczyk 2, Małgorzaciak 2, Rąpalski 0, Andryańczyk 0, Szafranek 0.