Polskie Przetwory Basket 25 Bydgoszcz bliżej fazy pucharowej rozgrywek EuroCup

Bydgoskie koszykarki przed meczem w Atenach
Koszykarki znad Brdy wygrały w Atenach z Eleftheria Moschatou 57:48 w 1. meczu eliminacyjnym do fazy grupowej.

Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando bydgoszczanek. Nasze panie popis gry dały zwłaszcza w 2. kwarcie, w której zdobyły 14 punktów, tracąc zaledwie 5.

Tuż po powrocie z szatni role się odwróciły. Gospodynie ruszyły do natarcia i zbliżyły się na 5 oczek. Dobrze, że w ostatniej sekundzie 3. kwarty Karolina Poboży trafiła zza łuku i po 30 minutach było 43:35 dla Polskich Przetworów Basketu 25.

Finałowa część spotkania była najbardziej wyrównana (13:14). Ostatecznie nasze koszykarki przystąpią do rewanżu z 9-punktową zaliczką.

30 września drugi mecz w Bydgoszczy. Lepszy z tej pary awansuje do fazy grupowej Pucharu Europy. W razie sukcesu wiadomo, że nasza ekipa znajdzie się w grupie E, gdzie trafi na Nadieżdę Orenburg, Olympiakos Pireus oraz Crvenę Zvezdę Belgrad.

Eleftheria Moschatou - Polskie Przetwory Basket 25 Bydgoszcz 48:57

Kwarty: 13:18, 5:14, 17:11, 13:14.
Basket: Miškinienė 18, Stankiewicz 16, Michałek 10, Poboży 8, Fontaine 3, Houser 2.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani