Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz z kolejną wygraną i… gwiazdą polskiego tenisa stołowego na nowy sezon

Krzysztof Wypijewski
Alan Kulczycki
Alan Kulczycki Adam Jastrzębowski
Pingpongiści znad Brdy wygrali w niedzielę w Działdowie z Dekorglassem 3:2 w kolejnym meczu 2. fazy sezonu zasadniczego LOTTO Superligi (grupa mistrzowska).

Dekorglass Działdowo – Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz 2:3

Wyniki gier: Jonathan Grott – Artur Grela 3:0 (11:4, 11:8, 11:7), Mateusz Sakowicz – Leonardo Mutti 1:3 (16:14, 2:11, 6:11, 3:11), Jakub Dyjas – Vladislav Ursu 0:3 (8:11, 8:11, 9:11), Grott – Mutti 3:2 (11:2, 11:6, 13:15, 8:11, 6:4), Dyjas/Sakowicz – Ursu/Grela 2:3 (7:11, 8:11, 11:8, 2:6).

Na inaugurację Artur Grela nie miał wielkich szans z Jonathanem Grottem. Gospodarze objęli prowadzenie 1:0 po niespełna 30-minutowym pojedynku.

Po chwili do wyrównania doprowadził Leonardo Mutti. Włoch przegrał wprawdzie na przewagi 1. odsłonę, ale w kolejnych partiach nie dał najmniejszych szans Mateuszowi Sakowiczowi.

Przyjezdnych na prowadzenie wyprowadził Vladislav Ursu, który bez straty seta ograł Jakuba Dyjasa, indywidualnego mistrza Polski z lat 2022 i 2023.

Czwarty pojedynek był pełen dramaturgii. Mutti przegrywał już 0-2 w setach, ale potem zebrał się w sobie i doprowadził do remisu. W 5. piątej partii minimalnie lepszy (6:4) okazał się jednak Groth.

Debel też był pełen dramaturgii. Para Ursu/Grela prowadziła już 2-0, ale dała się dogonić. Na szczęście w super tie-breaku bydgoszczanie nie dali szans gospodarzom (6:2) i 2 punkty powędrowały nad Brdę.

W tabeli LOTTO Superligi prowadzi Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki (34 pkt) przed Polskim Cukrem Gwiazdą (31) i Dekorglassem (29).

Do zakończenia sezonu zasadniczego pozostały dwie kolejki. W najbliższy wtorek, 19 marca Gwiazda zagra u siebie z Polonią Bytom (godz. 18.00, wstęp do sali przy ul. Bronikowskiego jest darmowy), z kolei 5 kwietnia uda się do Białegostoku na starcie z Dojlidami.

Gwiazda pozyskała gwiazdę

Alan Kulczycki, który 21 marca skończy 18 lat, w kolejnych rozgrywkach LOTTO Superligi będzie reprezentował barwy klubu znad Brdy.

Nowy tenisista stołowy Gwiazdy w każdym sezonie zdobywa trofea w wielkich turniejach. W 2021 roku był to brąz ME kadetów w deblu z Miłoszem Redzimskim, 2022 srebro drużynowego czempionatu globu juniorów, a rok temu kolejny brąz, tym razem w grze podwójnej z Marcelem Błaszczykiem podczas ME juniorów.

Alan Kulczycki w LOTTO Superlidze występuje od 2021 roku. Najpierw grał sezon w Poltarex Pogoni Lębork, a od 2022 reprezentuje Oxynet Jarosław na zasadzie wypożyczenia z SBR Dojlidy Białystok.