Przewodniczący Platformy Obywatelskie, Grzegorz Schetyna, obiecuje, że Polska wejdzie do strefy euro jak tylko uda się odsunąć od władzy Prawo i Sprawiedliwość. Obietnice z ust polityka padły na kongresie Europejskiej Partii Ludowej w Helsinkach.

W Europejskiej Partii Ludowej, która zrzesza ugrupowania proeuropejskie, ludowe, konserwatywno-liberalne i chadeckie z krajów Unii Europejskiej, Polskę reprezentuje Platforma Obywatelska oraz Polskie Stronnictwo Ludowe. W środę w Helsinkach na kongresie pojawili się politycy tych partii, przemawiał Grzegorz Schetyna, który odniósł się m.in. do wyborów samorządowych w Polsce oraz mówił o politycznych planach Platformy Obywatelskiej.

Schetyna ocenił, że dziś Europa musi bronić się przed populizmem.
- Bronimy nie tylko wspólnych interesów i instytucji, ale także wspólnych wartości. Jesteśmy na czele tej walki, razem z europejską chadecją skupioną w EPP. I nie poddamy się! - przemawiał polityk.


Lider PO odniósł się również do politycznych planów partii. Zapowiedział, że jak tylko uda się odsunąć od władzy partię Prawo i Sprawiedliwość, Polska wejdzie do strefy euro.

Kodeks Pracy 2019. Jakie przyniesie zmiany? [nowe przepisy]

Dla Platformy Obywatelskiej dołączenie Polski do strefy euro jest ważnym celem. Po tym, jak odsuniemy od władzy populistów, zaoferujemy polskim obywatelom plan dołączenia do obszaru wspólnej waluty. Uruchomimy narodową debatę, której celem będzie uzyskanie szerokiej społecznej akceptacji tej decyzji – zapowiedział Schetyna w wystąpieniu na kongresie.

Polityk odniósł się również do wyborów samorządowych w Polsce. Podkreślił, że dzięki zbudowaniu Koalicji Obywatelskiej, udało zatrzymać się Prawo i Sprawiedliwość.
Flesz - wypadki drogowe. Jak udzielić pierwszej pomocy?