Zobacz wideo: Budowa wiaduktu na Wojska Polskiego w Bydgoszczy

W piątek na Starym Rynku w Bydgoszczy odbyła się konferencja prasowa działaczy Polska 2050 Szymona Hołowni. Zainaugurowano przygotowania do walki w wyborach parlamentarnych, które odbędą się w 2023 roku. W ramach ogólnopolskiej akcji poznaliśmy w sumie pierwszych 100 członków partii politycznej. W Bydgoszczy zaprezentowano 20 z nich.
Cel - wybory
Działacze ruchu mówili o swoim dotychczasowym zaangażowaniu na rzecz lokalnej społeczności: m.in. w pomoc osobom bezdomnym, w zbiórki charytatywne, akcje ekologiczne. - Teraz robimy krok do przodu - uruchamiamy struktury polityczne w naszym województwie - stwierdził Radosław Rajat z Polska 2050.
- Za 18 miesięcy czeka nas egzamin gotowości do wzięcia odpowiedzialności za Polskę. Dlatego w piątek w całej Polsce odbywają się konferencje przedstawiające pierwszą setkę przystępujących do partii Polska 2050 Szymona Hołowni. Ludzi, którzy od lat działają w swoich społecznościach lokalnych i przygotują Polskę do tego egzaminu - mówił Michał Koniuch, pełnomocnik do spraw tworzenia struktur politycznych partii Polska 2050 Szymona Hołowni.
- Chcemy aby Polska była krajem demokratycznym, solidarnym, ekologicznym i bezpiecznym - mówił Marcin Skonieczka, wójt gminy Płużnica. Powiedział, że w wyborach do Sejmu partia chce wystawić przedstawicieli ze wszystkich powiatów województwa kujawsko-pomorskiego. Jak zapewniono, struktury uruchomione są w 90 proc. powiatów województwa.
Polecamy
Piękna wiosna w parku na bydgoskich Kapuściskach. Zobacz zdj...
Ekologia, transport
Partia wyznaczyła najważniejsze tematy, którymi chce się zająć. - Najważniejszym wyzwaniem są niekorzystne zmiany klimatyczne. Musimy działać, nie możemy czekać - mówił Marcin Skonieczka. Działacze postulują szybkie uruchomienie środków z UE na bardziej ekologiczne rozwiązania grzewcze w domach mieszkańców regionu. Ważnym aspektem tego przedsięwzięcia ma być też ograniczenie kosztów oraz uniezależnienie się energetyczne w związku z obecną sytuacją geopolityczną
Kolejną tematem, któremu podczas konferencji przedstawiono więcej czasu, to komunikacja publiczna w regionie. - Przepełnione autobusy i likwidacja połączeń, to duży problem dla mieszkańców - mówili przedstawiciele Polska 2050. Zapewnili, że jednym z priorytetów będzie opracowanie programu dla komunikacji w województwie kujawsko-pomorskim.
Podczas konferencji padło też pytanie o wspólną listę opozycji. - Nie ma na tę chwilę żadnych przesłanek, byśmy tworzyli jedną listę - jeśli będą przesłanki do tego, będziemy o tym rozmawiać. W tej chwili, nie ma czasu na układanki polityczne - to czas, by rozmawiać o tym, co możemy zrobić dla Polski - stwierdził Michał Koniuch.