Polonia powojowała. Wciąż bije się o awans [ZDJĘCIA]

marc
W sobotnich meczach V ligi piłki nożnej Polonia Bydgoszcz rozgromiła u siebie Wojownika Wabcz 4:0, natomiast Sokół Radomin pokonał BKS Bydgoszcz 1:0.

Poloniści zaczęli festiwal strzelecki w 21 minucie. Wprawdzie Adam Kardasz nie wykorzystał okazji sam na sam, ale natychmiast do piłki podbiegł Przemysław Januszewski i uderzył pewnie w sam środek bramki.

Po trzech minutach gospodarze podwyższyli na 2:0. Robert Sawicki zagrał do Kardasza, który zamknął akcję.

W ostatniej minucie pierwszej połowy, po faulu na Rafale Kubackim, rzut karny zamienił na bramkę Robert Sawicki.

Błyskotliwy Sawicki miał również udział przy czwartym golu (62 min), kiedy prostopadłym podaniem po raz drugi obsłużył Kardasza, a ten dobre okazji nie zmarnował.

Polonia - Wojownik Wabcz 4:0 (3:0)

Drugi z bydgoskich zespołów nie był tym razem tak skuteczny. BKS Bydgoszcz poniósł w Radominie pierwszą porażkę w rundzie wiosennej. W drugiej części Patryk Tomaszewski z 22 metrów wycelował w słupek. Do podobnej sytuacji doszło również po uderzeniu głową przez Szymonę Duszę. Sokół zwycięską bramkę zdobył w 26 minucie.

Sokół Radomin - BKS Bydgoszcz 1:0 (1:0)

Na wyjeździe - z Flisakiem Złotoria - zremisował natomiast KS Łochowo/AF Brzoza (3:3).

Goście prowadzili już 3:1! Dwie bramki zdobył Paweł Kowalczyk, trzecia padła po samobójczym strzale Tomasza Warczachowskiego. W pierwszej części KS Łochowo/AF Brzoza nie wykorzystał ponadto trzech okazji sam na sam z bramkarzem, a w 93 minucie piłka dwa razy odbiła się od słupka bramki Flisaka. Gospodarze doprowadzili do wyrównania po bramkach w... 82 i 89 minucie.

W IV lidze Unia/Drobex Solec Kujawski przegrała z Pogonią Mogilno 0:1. Jedynego gola w 60 minucie strzelił Antoni Krajnyk. Komplet wyników we wtorkowym "Expressie Bydgoskim".