Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Policjanci zapraszają panie na darmowe badania, a kierowców na tor przeszkód

s
Różowa wstążeczka, profilaktyka raka piersi
Różowa wstążeczka, profilaktyka raka piersi Internet
Komenda Miejska Policji organizuje w tym miesiącu dwie bezpłatne akcje dla dorosłych bydgoszczan. Panie będą mogły się przebadać, a już z panami wziąć udział w programie „50+ na drodze”.

Funkcjonariusze, wspólnie z pracownikami Centrum Onkologii, zapraszają panie do bezpłatnego wykonania badania mammograficznego i cytologicznego (nie są potrzebne skierowania od lekarza). - W badaniu mammograficznym mogą wziąć udział kobiety w wieku od 50 do 69 lat, które w ostatnich 24 miesiącach nie miały wykonywanych takich badań - informuje podkom. Przemysław Słomski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. - Na badanie cytologiczne zapraszamy panie między 25 a 59 rokiem życia, które w ostatnich 36 miesiącach nie wykonały takich badań.

Mammobus będzie stacjonował przy Komendzie Miejskiej Policji przy ul. Wojska Polskiego 4F we wtorek (8 bm.) i w środę (9 bm.) od 9.00 do 16.30. Wcześniej należy się zarejestrować pod nr tel. 52 374 38 80 (w godz. 8-14.30). Na badanie należy wziąć dowód osobisty i poprzednie zdjęcie mammograficzne (może być na płycie CD).

Natomiast we wtorek (8 marca) o godz. 11.30 w świetlicy Komendy Miejskiej Policji przy ul. Wojska Polskiego 4F, dr n. med. Tomasz Mierzwa, koordynator Zakładu Profilaktyki i Promocji Zdrowia Centrum Onkologii w Bydgoszczy, poprowadzi wykład dla pań na temat profilaktyki zdrowia.

Kolejna akcja adresowana jest także do osób po 50. roku życia (ale już obojga płci), które posiadają prawo jazdy kategorii B. 18 i 19 marca policjanci organizują dla 30 osób kolejny program prewencyjny „50+ na drodze”. Chętni do udziału mogą się zgłaszać do Wydziału Prewencji KMP (tel. 52 325 57 73, 52 525 57 74) do 10 marca.

- Podczas dwóch dni szkoleniowych, jego uczestnicy zdobędą wiedzę teoretyczną z zagadnień bezpieczeństwa ruchu drogowego, pomocy medycznej oraz zmian w przepisach prawnych - mówi podkom. Przemysław Słomski.

- Wykorzystają i utrwalą ją w praktyce na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, gdzie zapoznają się z działaniem automatycznego defibrylatora zewnętrznego, sprawdzą, jak zachowuje się ofiara zdarzenia drogowego, jak opatrzyć ranę, przejdą próbny egzamin teoretyczny z instruktorem WORD, pokonają tor przeszkód pojazdem wyposażonym w tzw. troleje (rolki na tylnej osi pojazdu ), a także pod okiem kierowcy rajdowego Marcina Gagackiego nauczą się, jak opanować pojazd podczas ekstremalnej sytuacji na drodze.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!