Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Policjanci z drogówki będą uczyć gimnazjalistów

jt
Funcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy zostali zaproszeni przez Wydział Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Bydgoszczy oraz Zespół Szkół Samochodowych w Bydgoszczy do udziału w projekcie „Bezpieczni w ruchu", adresowanym do młodzieży. Młodzi ludzie będą szkoleni przez policjantów w pracowni z symulatorami jazdy.

W Zespole Szkół Samochodowych oficjalnie zainaugurowano projekt edukacyjny „Bezpieczni w ruchu", w ramach którego uczniowie mają zdobyć wiedzę na temat możliwości zdobywania uprawnień, niebezpieczeństw wynikających z udziału w ruchu drogowym, kompetencji niezbędnych do kierowania pojazdem czy widoczności niechronionego uczestnika ruchu drogowego.

Wśród zaproszonych przez organizatorów gości był m.in. komendant wojewódzki policji w Bydgoszczy insp. Paweł Spychała, zastępca komendanta miejskiego policji w Bydgoszczy podinsp. Przemysław Mielczarek oraz naczelnik Wydziału Prewencji KMP w Bydgoszczy podinsp. Tomasz Meyze.

ZOBACZ TEŻ:

Na rondzie Skrzetuskim autobus zderzył się z osobówką

- Przybyli również na zaproszenie dyrektorzy szkół gimnazjalnych z Bydgoszczy mieli okazję zapoznać się z zakresem wiedzy, jaki zostanie przekazany uczniom, którzy wezmą udział w zajęciach. Mł. asp. Szymon Porażyński z Wydziału Prewencji bydgoskiej komendy w krótkim wystąpieniu przedstawił zakres materiału, z jakim zapoznają się uczniowie za zajęciach teoretycznych - informuje Monika Karska z Wydziału Prewencji KMP w Bydgoszczy.

Realizowane tematy będą dotyczyły m in.:

  • statystyk zdarzeń drogowych i ich skutków na drogach województwa kujawsko-pomorskiego, biorąc pod uwagę okres 3 ostatnich lat,
  • udziału tzw. Niechronionego Uczestnika Ruchu Drogowego w ogólnej liczbie wypadków na drogach naszego województwa,
  • bezpiecznego poruszania się pojazdem, który młodzieży gimnazjalnej jest najbliższy, czyli rowerem,
  • aktów prawnych dotyczących ruchu drogowego,
  • kategorii praw jazdy, na które młodzi ludzie mogą zdawać między 14 a 18 rokiem życia,
  • przykładów poważnych naruszeń przepisów drogowych oraz środków, które mogą zostać zastosowane wobec osób nieletnich przez Sąd Rodzinny.

- Uroczyste otwarcie pracowni było okazją do tego, aby zgromadzeni zobaczyli jak działają symulatory jazdy. Największe wrażenie na uczestnikach zrobił moment, gdy wsiadali do symulatora jazdy w alkogoglach i narkogoglach. Dzięki temu spotkaniu odwiedzili się, w jakie doświadczenie oraz wiedzę nabędą uczniowie, którzy będą uczestniczyć w zajęciach - dodaje Monika Karska.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!