Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Połączenie z policją dodatkowo płatne! To może się wydarzyć [11.07.2020 r.]

Sławomir Bobbe
Sławomir Bobbe
Są sieci, które połączenia z policją wyceniają ekstra (zdjęcie poglądowe).
Są sieci, które połączenia z policją wyceniają ekstra (zdjęcie poglądowe). Szymon Starnawski
Według operatora połączenia z komisariatami i komendami nie są połączeniami ani stacjonarnymi, ani komórkowymi, więc można je więc wycenić ekstra.

- Mam numer telefonu w sieci Play. Niedawno otrzymałem rachunek do zapłaty z kwotą przewyższającą wysokość mojego miesięcznego abonamentu. Ogromnie mnie to zdziwiło, bo w abonamencie który posiadam wszystkie rozmowy, zarówno wykonywane na komórki jak i na numery stacjonarne, mam w cenie, są nielimitowane. Poprosiłem więc o biling. Zdziwiłem się bardzo, bo dodatkowo policzono mi koszty połączenia z komendą policji, na którą kilka razy dzwoniłem. Okazuje się, że sieć Play traktuje połączenia na komendę jako połączenia ekstra płatne - irytuje się nasz Czytelnik.

Jak to się stało?

Skąd to zamieszanie? Z powodu zmiany numerów w sieciach resortowych. - Aby dodzwonić się do jednostki policji, zamiast numeru kierunkowego, trzeba wybrać nr „47”. Ze względu na skalę przedsięwzięcia zaplanowano kilkumiesięczny okres, podczas którego równolegle funkcjonowały stare i nowe numery. Już tylko do końca maja 2020 roku działać będzie dawna numeracja telefoniczna policji – zapowiadali już w kwietniu bydgoscy policjanci. Obecnie wszystkie numery „na biurka” bydgoskich policjantów są już zmienione, „stare” nie działają.

Na zmianę „prefiksów” musiał zgodzić się Urząd Komunikacji Elektronicznej. Operatorom pozostawił wolność wyboru czy włączą policyjne numery do sieci stacjonarnych czy też potraktują je jako „inne połączenia stacjonarne” z którymi połączenia mogą być wyceniane inaczej niż zwykłe.

Na biurko, więc stacjonarny

- Dla nas oczywiste jest, że połączenia z numerami policyjnymi „na biurko” są połączeniami stacjonarnymi. Ewentualne nieścisłości związane z kosztami połączeń należy wyjaśniać ze swoimi operatorami – zaznacza kom. Przemysław Słomski z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Prawdopodobnie jedyną siecią, która połączenia z komendami i komisariatami zakwalifikowała jako inne jest sieć Play, reszta operatorów telefony na policję traktuje jak normalne połączenia z telefonami stacjonarnymi.

Jak dodzwonić się na policję?

Po nr „47” chcąc dodzwonić się do policji w województwie kujawsko-pomorskim należy wybrać nr „75” i dalej nr do konkretnej jednostki policji w danym powiecie. Na przykład „stary” numer 52 588 13 45 obecnie będzie wyglądał tak - 47 75 113 45.

Biuro prasowe sieci Play poprosiliśmy o wyjaśnienia w tej sprawie.
- W odpowiedzi na zapytanie Czytelnika i naszego Klienta wyjaśniamy, że prefiks 47 nie jest numerem alarmowym (takim jak np. 112 czy 997, które zawsze są bezpłatne) – jest to numer specjalny do sieci niegeograficznej, rozliczany według stawki za połączenia głosowe z numerami specjalnymi, zgodnie z zapisami zawartymi w cenniku danej oferty - przekazała nam Katarzyna Tajak-Pietrowska z Play.

Zobacz ogłoszenia z bydgoskich gazet sprzed 100 lat!:

Nie do wiary - te ogłoszenia mają ponad 100 lat i pochodzą z archiwalnych wydań "Gazety Bydgoskiej" z końca XIX wieku. Zobaczcie unikalne zdjęcia ogłoszeń z gazet publikowanych w 1899 roku! zdjęcia ogłoszeń >>>

Ogłoszenia z bydgoskich gazet sprzed ponad 100 lat! Zobaczci...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wielki Piątek u Ewangelików. Opowiada bp Marcin Hintz

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera