Galeria Miejska bwa twórczo zaopiekuje się dziećmi, a rodziców zaprasza do wysłuchania ciekawej dyskusji, a następnego dnia... na zakupy.
<!** Image 2 align=right alt="Image 81101" sub="Prezentowana w bwa pokonkursowa wystawa „Malarstwo! Prąd zmienny” już w piątek stanie się pretekstem do dyskusji ludzi sztuki Fot. Galeria Miejska bwa">Uwagę ludzi zainteresowanych sztuką zwracamy na piątkową propozycję galerii, czyli na dyskusję towarzyszącą wystawie „Malarstwo! Prąd zmienny”. Mowa będzie o problemach młodego malarstwa i działalności młodych, polskich kuratorów. Goście Wacława Kuczmy, dyrektora bwa to: prof. Grzegorz Dziamski (Poznań), historycy sztuki Krzysztof Stanisławski (Warszawa) i Sebastian Dudzik (Toruń) oraz przedstawicielka kuratorów Monika Weychert-Waliszko (Toruń). Początek artystycznego panelu o godzinie 18.00. Jak organizatorzy tłumaczą potrzebę dyskusji? - Pojawiła się konieczność śledzenia dokonań najmłodszego pokolenia polskich twórców i analizowania wartości przez nich prezentowanych - mówi Wacław Kuczma. - Obecna wystawa przygotowana przez ASP i Galerię BWA we Wrocławiu wymusza postawienie kilku pytań. Młodzi kuratorzy – jak napisano w katalogu do wystawy - posiadają świeżość spojrzenia, entuzjazm, ale też i młodzieńczą otwartość i chęć odkrywania i znajdywania spraw nowych, innych. Mieli być gwarancją, a może są, wyboru interesujących zjawisk w polskim malarstwie. A może jednak brak dystansu do powstających zjawisk, brak doświadczenia, powierzchowność i brak refleksji powodują niemożliwość wybrania twórczości rzeczywistej?
<!** reklama>Odpowiedzi na te pytania, miejmy nadzieję, pojawią się w piątek, w sobotę salon sztuki przy Gdańskiej rozpoczyna cykl warsztatów dla dzieci i młodzieży. Spotkania odbywać się mają w godzinach - jak informuje galeria - dogodnych dla rodziców, którzy mogą zostawić dziecko w galerii, pod opieką instruktora, i na przykład udać się na zakupy. Ich pociechy w tym czasie poznają różnorodne techniki sztuk plastycznych. Pierwsze warsztaty już w tę sobotę, w godzinach od 12 do 14, poświęcone będą fotografii.
- Malowanie wywoływaczem - to temat najbliższych zajęć - mówi Ewa Krupa z bwa. - Malując pędzelkami, odciskając na papierze fotograficznym różnego rodzaju formy, materiały teksturowane, bądź też posiadające jakieś niecodzienne kształty, a także wykorzystując elementy własnego ciała, uczestnicy stworzą obrazy niemożliwe do uzyskania za pomocą tradycyjnych technik graficznych. Warsztaty poprowadzi Waldemar Domagała junior.
