Podium na każdym dystansie

onet.pl
To był kolejny znakomity weekend dla Justyny Kowalczyk. Polka dwukrotnie stanęła na podium zawodów z cyklu Tour de Ski.

W sobotę Justyna Kowalczyk zwyciężyła w biegu pościgowym na dystansie 10 km techniką klasyczną i objęła prowadzenie w klasyfikacji generalnej TdS.

Polka świetnie rozpoczęła sobotni bieg. Po pokonaniu 2,9 km Kowalczyk znajdowała się tuż za plecami Majdic, która wybiegła na trasę jako pierwsza, a chwilę później objęła prowadzenie.

Na 2,5 km przed metą prowadziła nadal Kowalczyk - za nią biegły Saarinen, Steira i Follis. Na kilometr przed metą Kowalczyk narzuciła mordercze tempo, którego nie wytrzymała Follis i o zwycięstwo z Polką walczyły już tylko Saarinen i Steira. W końcówce biegu Justyna popisała się fantastyczną formą odskakując rywalkom, które nie mogły nawet pomarzyć w walce z naszą reprezentantką. Jako druga metę minęła Saarinen, a trzecia była Steira.

Dzięki temu zwycięstwu Kowalczyk objęła prowadzenie w klasyfikacji generalnej Tour de Ski.

W niedzielę odbył się sprint techniką klasyczną. W finale nasza zawodniczka nie wystartowała najlepiej, była dopiero piąta, jednak szybko przedostała się na drugą pozycję, za plecami Majdic. Obie zawodniczki bardzo szybko pozostawiły za sobą resztę stawki i jasne było, że tylko one będą się liczyły w walce o ostateczne zwycięstwo.

<!** reklama>Ostatecznie wygrała Majdic, a Kowalczyk straciła do niej zaledwie 2,1 sekundy. Na trzecim miejscu bieg ukończyła zaś Finka Aino Kaisa Saarinen.

Kolejnym etapem Tour de Ski będą dzisiejsze sprinty w stolicy Czech, Pradze.(onet.pl)

Wyniki

• Oberhof, 10 km: 1. Justyna Kowalczyk, 2. Ain0-Kaisa Saarinen (Finlandia), 3. Kristin Stoermer Steira (Norwegia), 4. Virpi Kuitunen (Finlandia), 5. Arianna Follis (Włochy)
  • Oberhof, sprint: 1. Petra Majdic (Słowenia), 2. Justyna Kowalczyk, 3. Ain0-Kaisa Saarinen (Finlandia), 4. Arianna Follis (Włochy), 5. Kristin Stoermer Steira (Norwegia).
  • Tour de Ski po trzech biegach: 1. Justyna Kowalczyk - 37:56.1 min, 2. Ain0-Kaisa Saarinen (Finlandia) - 38:00.4 min, 3. Kristin Stoermer Steira (Norwegia) - 38:26.2 min, 4. Petra Majdic (Słowenia) - 38:30.6 min, 5. Arianna Follis (Włochy) - 38:35.8 min