Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Początki Ursusa

.
Działalność Firmy Ursus zdominowała rolnictwo na polskim i zagranicznym rynku. Firma wielokrotnie została nagrodzona i okrzyknięta działalnością produkującą najlepsze ciągniki na świecie. Pierwsze logo składało się z herbu zawierającego niedźwiedzia i napisu Ursus okalanego przez koło zębate. W późniejszych latach logo uległo zmianie, dzięki czemu ponownie zaznaczyło swoje wielkie wejście rynek. Maszyny produkowane przez Ursus stale były poprawiane pod względem ergonomicznym i technologicznym. Głównym celem marki było utrzymanie wysokiej jakości materiału oraz wprowadzanie nowocześnie wyglądających maszyn rolniczych. Do dziś twierdzi się, że towary Ursus charakteryzują się polską ceną i europejską jakością wykonania.

Części Ursus
Firma Ursus produkuje różne maszyny rolnicze, a do najważniejszych należą ciągniki. Sprzęt rolniczy wykonywany jest z solidnych materiałów oraz wyposażany w silniki o dużej mocy. Produkcja części zamiennych Firmy Ursus stale się rozwija, a na rynku dostępnych jest coraz więcej różnych elementów składowych maszyn. Do podstawowych można zaliczyć: cylindry, bębny, hamulce, koła, filtry, chłodnice, drążki, uszczelki, dźwignię, kosze. Podstawowy sklep oferujących sprzedaż części Ursus posiada w swoim asortymencie przeważnie około kilka tysięcy produktów.

Ursus C-360
Części zamienne do Ursusa c-360 są oferowane przez wiele sklepów rolniczych stacjonarnych jak i internetowych. Słynny ciągnik Ursus C-360 był produkowany w latach 1976 do 1992 roku. Stanowił wówczas najpopularniejszy pojazd rolniczy tego typu. Doceniany był na polskim i afrykańskim rynku, gdzie bardzo zwracano uwagę na niezawodność oraz zdolność do wykonywania zadań w trudnych warunkach atmosferycznych.

Historia Ursus-360

Ciągnik Ursus C-360 został wyprodukowany w Zakładach Mechanicznych w Warszawie. Po modyfikacji ciągnika Ursus C-355 został uznany za maszynę typu średni ciągnik rolniczy Ursus C-360. W przeciągu 20 lat powstało 282000 sztuk tego modelu. Pierwsza sprzedaż ciągnik Ursus C-360 była dostępna w wersji egzemplarzy bez kabiny lub z kabinami różnych rodzajów. Po latach panowania Ursusa C-360 jego model przerobiono w Fabryce Urządzeń Technicznych w Łochowie- Ostrówku na koparko- ładowarkę Ostrówek KTO 161 i KTO 162. Ciągnik doskonale odnajdywał się w sadownictwie, rolnictwie oraz gospodarce komunalnej. Posiadał turbodoładowany silnik Perkins 1103D EURO IIIA, układ przeniesienia napędu 4x4 CARRARO, skrzynię przekładniową 12x12 z rewersem, potrafił udźwignąć aż 2650 kilogramów oraz wyposażony był w czterosłupową kabinę o dobrej widoczności. Filtr powietrza był dwustopniowy i posiadał czujnik zanieczyszczenia . Długość ciągnika mierzyła około 4210 mm, szerokość do 2340 mm oraz wysokość 2735 mm. Waga wahała się w granicach od 3100 do 3150 kilogramów. Dodatkowo ciągnik mógł być wyposażony w klimatyzację, zaczep rolniczy, koguta, większe koła oraz obciążniki.

Główne części Ursus C-360
Najważniejsze części zamienne do Ursusa C-360 to:
•silniki,
•osprzęty silnika,
•instalacje paliwa,
•sprężarki,
•skrzynie biegów
•sprzęgła,
•hamulce,
•osie przednie oraz mechanizmy kierownicy,
•układy zawieszenia,
•elementy do instalacji elektrycznych i hydraulicznych,
•mosty,
•kabiny i blachy.

Sprawne silniki do ciągników Ursus C-360 składają się z mniejszych części typu: bloki, cylindry, dźwignię, głowice, gniazda, kołki, panewki, półpierścienie, tulejki, uszczelki. Osprzęt silnika dodatkowo wymaga odpowiedniej chłodnicy, filtra, łącznika i innych elementów. Instalacje paliwa składają się z elementów pomp wtryskowych, rozpylaczy i przewodów. Do głównych części tworzących sprężarki zaliczamy: gniazda, kolanka, panewki. Skrzynia biegów to jeden z segmentów ciągnika złożony z wielu składników: kół, dźwigni, pierścieni, przewodów, tulejek, wałków. Sprzęgło składa się z dźwigni, kamieni, sprężyn, tarcz, nakrętek. Najważniejszą częścią jaką są hamulce wymagają wykorzystania wielu elementów typu: bębny, cylinderki, dźwignie, przewody, sprężyny. Układ kierowniczy i osie przednie powstają z licznych składników: błotników, kołków, dźwigni, pomostów, przegubów. Instalacje elektryczne i hydrauliczne składają się z wielu drobnych elementów: alternatorów, czujników, przełączników, instalacji, kół, korków. Mosty powstają z dętek, kół, podkładek, pokryw itp. Kabiny oraz blachy wykonywane są z trwałych materiałów odpornych na warunki atmosferyczne, ich główne elementy to: błotniki, mechanizmy wycieraczki, nakładki, podkładki, pokrowce, siatki, siedzenia, ściany, wsporniki oraz zamki.

Firma Ursus

Działalność Ursus zajmuje się produkcją maszyn oraz części rolniczych. Od wielu lat wdraża nowe technologie i produkuje nowocześniejsze urządzenia. Dodatkowo prowadzi serwis zepsutych maszyn rolniczych. Posiada bardzo rozbudowaną sieć dystrybucyjną i jest w stanie zaopatrzyć tysiące sklepów. Sklepy rolnicze zajmujące się sprzedażą części Ursus dostępne są w formie stacjonarnej i internetowej. Główną maszyną produkowana przez Ursus jest ciągnik, oprócz niego powstają także maszyny sadownicze, rozrzutniki, ładowacze. Od wielu pokoleń marka Ursus stawia na niską cenę oraz wysoką jakoś produktu, zwracając uwagę na ergonomiczność urządzeń.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!