MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Po wyborach na burmistrza Szubina. KWW Tomasz Kaszewski zgłasza protest wyborczy

Marta Mikołajska
Marta Mikołajska
W piątek, 12 kwietnia, Tomasz Kaszewski z Komitetu Wyborczego Wyborców Tomasz Kaszewski - Zawsze może być lepiej opublikował oświadczenie, w którym poinformował o zamiarze zgłoszenia protestu wyborczego. Oznacza to, że głosy na burmistrza Szubina zostaną przeliczone ponownie.
W piątek, 12 kwietnia, Tomasz Kaszewski z Komitetu Wyborczego Wyborców Tomasz Kaszewski - Zawsze może być lepiej opublikował oświadczenie, w którym poinformował o zamiarze zgłoszenia protestu wyborczego. Oznacza to, że głosy na burmistrza Szubina zostaną przeliczone ponownie. Łukasz Kaczanowski
7 kwietnia mieszkańcy całej Polski oddawali swój głos przy wyborczych urnach. W Szubinie wybory rozstrzygnęły się już w I turze. O urząd burmistrza ubiegało się tam trzech kandydatów: Mariusz Piotrkowski, Tomasz Kaszewski i Artur Krajewski. Największe poparcie - 50,25 proc. głosów zdobył ubiegający się o reelekcję Mariusz Piotrkowski. W piątek, 12 kwietnia, Tomasz Kaszewski (26,48 proc. głosów) opublikował oświadczenie, w którym poinformował o zamiarze zgłoszenia protestu wyborczego. Oznacza to, że głosy na burmistrza zostaną przeliczone ponownie.

Jak podkreśla Tomasz Kaszewski w swoim oświadczeniu, zgodnie z dokumentacją sporządzoną przez Miejską Komisję Wyborczą 194 głosy zostały uznane za nieważne, a co więcej: pojawiła się różnica w liczbie kart wyjętych z urny względem kart wydanych, tzn. wydano o pięć kart więcej niż było głosujących.

- Mając na uwadze powyższe, zwróciliśmy się w trybie wyborczym o dokładne przeliczenie głosów oddanych na wszystkie kandydatury, w tym na Mariusza Piotrkowskiego, Tomasza Kaszewskiego i Artura Krajewskiego - informuje pełnomocnik komitetu KWW Tomasz Kaszewski. - Nasze działanie nie jest aktem desperacji. Jedynym celem jest zabezpieczenie interesów 4575 wyborców, którzy wyrazili swoje pragnienie zmian w naszej gminie, oddając głos na KWW Tomasz Kaszewski - Zawsze może być lepiej - Tomasza Kaszewskiego i KWW Artur Krajewski-Inicjatywa i Rozwój - Artura Krajewskiego. Przy tak małej różnicy, nawet najmniejsze nieścisłości mogą mieć ogromne znaczenie.

Przypomnijmy, Mariusz Piotrkowski zdobył 50,25 proc. głosów. Na Tomasza Kaszewskiego zagłosowało 26,48 proc. wyborców, z kolei Artur Krajewski uzyskał poparcie 23,25 proc. głosujących. Oznacza to, że o zwycięstwie Piotrkowskiego w I turze zdecydowało 25 głosów.

- Nie sugerujemy celowego działania ze strony komisji. Zdajemy sobie bowiem sprawę ze złożoności procesu wyborczego, ogromu pracy i zmęczenia członków komisji wielogodzinnym liczeniem, dlatego nie możemy wykluczyć drobnych błędów. Wystarczyłoby jednogłosowe odchylenie w każdej z 25 komisji, aby zmienić obliczony wynik. Nasza społeczność zasługuje na przejrzystość i sprawiedliwość w procesie wyborczym, a my jako komitet jesteśmy zobowiązani do zapewnienia, że każdy głos został właściwie uwzględniony - czytamy w oświadczeniu.

od 7 lat
Wideo

Wybory na Litwie - Miażdżące zwycięstwo obecnego prezydenta

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera