Po bramce zdobyło czterech. Młodzieżowcy na boisku: 17. kolejka Ekstraklasy [RAPORT]

Jacek Czaplewski
Tymoteusz Puchacz wyrobił sobie markę w Lechu Poznań
Tymoteusz Puchacz wyrobił sobie markę w Lechu Poznań Karolina Misztal
PKO Ekstraklasa. 17. kolejka padło łącznie osiemnaście bramek. Cztery z nich (22 procent całości) okazały się autorstwa młodzieżowców. Kolejne czyste konto zaliczył też obecnie trzeci bramkarz seniorskiej kadry narodowej.

Występy młodzieżowców w 17. kolejce PKO Ekstraklasy
Arka Gdynia - Mateusz Młyński (rocznik 2001) - Występ bez historii. Przeciw Pogoni Szczecin biegał przez 57 minut
Kamil Antonik (rocznik 1998) - Wszedł za Młyńskiego. Też wiele nie zdziałał.

Cracovia - Kamil Pestka (1999) - Raz jeszcze spełnił wymóg młodzieżowca. Od pierwszego do ostatniego gwizdka biegał w Łodzi, w meczu z ŁKS-em.

Górnik Zabrze - David Kopacz (1999) - Cały mecz z Zagłębiem Lubin. Dostał trzecią żółtą kartkę w tym sezonie.
Przemysław Wiśniewski (1998) - Nie zatrzymał "Miedziowych". Na murawie przebywał do ostatniego gwizdka.
Daniel Ściślak (2000) - Na drugą połowę wszedł za Mateusza Matrasa.

Jagiellonia Białystok - Bartosz Bida (2001) - Jak się później okazało, w spotkaniu z Rakowem Częstochowa strzelił gola, który nie dał nawet punktu.
Mikołaj Wasilewski (2001) - W doliczonym czasie zastąpił Bidę.

Korona Kielce - Mateusz Spychała (1998) - Został zweryfikowany przez ofensywę Legii Warszawa. Trzeci raz w sezonie obejrzał żółtą kartkę.

Lechia Gdańsk - Karol Fila (1998) - Na szczęście z jego stanem zdrowia jest w porządku. Wytrzymał cały mecz z Wisłą Kraków.
Tomasz Makowski (1999) - Na lewym boku zastąpił wykartkowanego Filipa Mladenovicia. Dał radę - przynajmniej w defensywie.

Lech Poznań - Tymoteusz Puchacz (1999) - Już bez brody, ale za to z bramką na koncie. Trafił Wisłę Płock.
Jakub Kamiński (2002) - Zmienił Puchacza w 77 minucie.
Filip Marchwiński (2002) - W 84 minucie zastąpił Darko Jevticia.
Jakub Moder (1999) - Wszedł za Joao Amarala. Była wtedy 89 minuta.

Legia Warszawa - Radosław Majecki (1999) - Nie miał zbyt wiele pracy w spotkaniu z Koroną Kielce. Łatwy występ.
Michał Karbownik (2001) - Wrócił do składu. W pełnym wymiarze czasowym biegał po lewej flance - jako defensor.
Maciej Rosołek (2001) - Kwadrans przed końcem zmienił bohatera, Luquinhasa.

ŁKS Łódź - Jan Sobociński (1999) - Pełne 90 minut z Górnikiem Zabrze. W trudnych momentach mógł liczyć na interwencje Arkadiusza Malarza.
Piotr Pyrdoł (1999) - W 65 minucie zastąpił Michała Trąbkę.

Piast Gliwice - Dominik Steczyk (1999) - O dziwo spotkanie ze Śląskiem Wrocław rozpoczął w jedenastce. Po godzinie został jednak zawołany do linii i zmieniony,
Sebastian Milewski (1998) - Wszedł za Steczyka. Też nie uratował wyniku.

Pogoń Szczecin - Sebastian Kowalczyk (1998) - Rozegrał cały mecz z Arką Gdynia. Raz stanął przed szansą na gola.
Marcin Listkowski (1998) - Dopiero w 73 minucie zastąpił Tomasa Podstawskiego.

Raków Częstochowa - Kamil Piątkowski (2000) - Biegał przez 90 minut w meczu z Jagiellonią Białystok.
Miłosz Szczepański (1998) - Na boisku przebywał do 87 minuty.
Michał Skóraś (2000) - Na chwilę wszedł za Szczepańskiego.

Śląsk Wrocław - Przemysław Płacheta (1998) - Znowu dobry występ. W końcówce meczu z Piastem Gliwice ustalił wynik na 3:0. Wybraliśmy go do jedenastki wyróżnionych.

Wisła Płock - Damian Michalski (1998) - Rozegrał cały mecz z Lechem Poznań.
Olaf Nowak (1998) - Znów podniósł się z ławki, ale późno. W 82 minucie zmienił Ricardinho.

Wisła Kraków - Damian Pawłowski (1999) - Koledzy "obrabowali" go z dwóch bramek przeciw Lechii Gdańsk (zablokowali jego strzały).
Aleksander Buksa (2003) - W 76 minucie zmienił Pawłowskiego.

Zagłębie Lubin - Bartosz Slisz (1999) - Tradycyjnie wystąpił od początku do samego końca - z Górnikiem Zabrze.
Bartosz Białek (2001) - Notuje fantastyczne wejście do ligi. Tym razem zdobył bramkę i wypracował poprzednią. Wybraliśmy go do jedenastki kolejki.
Patryk Szysz (1998) - Już w 51 minucie zastąpił Jakuba Tosika.
Łukasz Poręba (2000) - Wrócił po krótkiej przerwie. W 81 minucie zmienił Białka.

Klasyfikacja kanadyjska młodzieżowców w PKO Ekstraklasie:
7 GOLI i 2 ASYSTY: Patryk Klimala (Jagiellonia Białystok).
3 GOLE i 1 ASYSTA: Bartosz Bida (Jagiellonia Białystok), Kamil Jóźwiak (Lech Poznań).
2 GOLE i 2 ASYSTY: Tymoteusz Puchacz (Lech Poznań).
3 GOLE: Damian Michalski (Wisła Płock), Paweł Tomczyk (Lech Poznań).
2 GOLE 1 ASYSTA: Bartosz Białek (Zagłębie Lubin), Sebastian Kowalczyk (Pogoń Szczecin), Przemysław Płacheta (Śląsk Wrocław), Bartosz Slisz (Zagłębie Lubin).
1 GOLE i 2 ASYSTY: Piotr Pyrdoł (ŁKS Łódź).
3 ASYSTY: Michał Karbownik (Legia Warszawa), Michał Skóraś (Raków Częstochowa), Miłosz Szczepański (Raków Częstochowa).
2 GOLE: Patryk Szysz (Zagłębie Lubin).
1 GOL i 1 ASYSTA: Mikołaj Kwietniewski (Wisła Płock).
2 ASYSTY: Sebastian Milewski (Piast Gliwice).
1 GOL: Aleksander Buksa (Wisła Kraków), Filip Marchwiński (Lech Poznań), Dawid Pakulski (Zagłębie Lubin), Łukasz Poręba (Zagłębie Lubin), Michał Rakoczy (Cracovia), Maciej Rosołek (Legia Warszawa), Jan Sobociński (ŁKS Łódź), Przemysław Wiśniewski (Górnik Zabrze), Kamil Wojtkowski (Wisła Kraków).
1 ASYSTA: Karol Fila (Lechia Gdańsk), Robert Gumny (Lech Poznań), Jakub Moder (Lech Poznań), Kamil Piątkowski (Raków Częstochowa), Jakub Wawszczyk (Arka Gdynia).

Czyste konta młodzieżowców w PKO Ekstraklasie:
6: Radosław Majecki (Legia Warszawa),
1: Paweł Sokół (Korona Kielce).

Obronione rzuty karne przez młodzieżowców w PKO Ekstraklasie:
1: Bartłomiej Żynel (Wisła Płock).

Bramki samobójcze w PKO Ekstraklasie:
1: Kamil Piątkowski (Raków Częstochowa), Michał Skóraś (Raków Częstochowa), Jan Sobociński (ŁKS Łódź), Przemysław Wiśniewski (Górnik Zabrze).