Według informacji, które pojawiają sie na stronie PKW do komisji wpłynęły dane z 27147 na 27231 obwodów głosowania (99,69%). Na ich podstawie oszacowano frekwencję wyborcza która wyniosła 67,48%. (dane z godziny 7.50).
- Brakuje 5 protokołów okręgowych komisji wyborczych: Warszawa, Olsztyn, Szczecin, Nowy Sącz, Katowice (już wprowadzane do systemu) - poinformowała PKW. Nie ma jeszcze protokołów z 9 komisji zagranicznych, między innymi z Londynu i Brukseli.
Wszystko wskazuje na to, że nie będzie to rekordowa frekwencja. Najwyższa frekwencja w wyborach po 1989 roku odnotowano podczas drugiej tury wyborów prezydenckich w 1995 roku. Wyniosła ona 68,23%.
W związku z wyrównaną walką kontrkandydatów w drugiej turze wyborów prezydenckich 2020, PKW podjęła decyzję, która może być zaskakująca dla wielu wyborców. Postanowiono nie podawać cząstkowych wyników wyborów, a o wyniku wyborów prezydenckich poinformować dopiero po otrzymaniu protokołów od wszystkich obwodowych komisji, ustaleniu wyniku głosowania, sporządzeniu protokołu głosowania i podjęciu uchwały ws. wyniku wyborów.
Podczas konferencji prasowej PKW poinformowała o cząstkowych wynikach wyborów z 99,97% danych z komisji. Są to wyniki nieoficjalne.

68,12% frekwencja podana przez PKW podczas konferencji.
Nie wiadomo, o której wpłyną protokoły zagraniczne. Dopiero wówczas poznamy oficjalne wyniki wyborów prezydenckich.
