Piłkarskie marzenia - z Bydgoszczy do Brazylii! [ZDJĘCIA]

Fa
Migawki z imprezy na fordońskim Orliku. I ekipa Fordoński Team, która wygrała bydgoską eliminację światowego turnieju Neymar Jr’s Five. Nadesłane/Dorota Szulc
W Bydgoszczy odbył się 9. turniej eliminacyjny 3. edycji turnieju Neymar Jr’s Five. Patronem światowej rywalizacji jest gwiazdor Paris St Germain.

Na Orliku przy ul. Piwnika Ponurego w Fordonie stawiło się 19 drużyn, zagrało ponad 100 piłkarzy.

Na boisku było po pięciu zawodników bez bramkarzy, ekipy liczyły siedmiu piłkarzy z rezerwowymi, wiek: 16-25 lat, dwóch mogło być 25+.

Mecze tego turnieju mają troszkę nietypowe zasady gry. Zwycięża ekipa, która wykluczy wszystkich rywali przed upływem 10 minut lub po ostatnim gwizdku będzie w przewadze liczebnej.

Część piłkarzy była oswojona z zasadą „tracisz bramkę, tracisz zawodnika”. Wszyscy, których ominęły rozgrywki w ubiegłych latach, szybko przekonali się na czym polega gra w tym turnieju. Gra bez bramkarzy i rzuty karne na pustą bramkę z połowy boiska, dyktowane po wejściu obrońców we własne pole karne.

Spotkania były rozgrywane systemem pucharowym. W Bydgoszczy mecze rozstrzygały się wyjątkowo szybko. Najkrótszy mecz (5:0) trwał jedynie 3 minuty. To pierwsze miasto na turniejowej trasie, w którym żadne spotkanie nie zakończyło się remisem.

Najlepiej grającymi tego dnia zespołami byli finaliści rozgrywek, Fordoński Team i FC Zbieranina. W decydującym spotkaniu lepsi okazali się piłkarze z Fordonu, wygrywając 5:1. Zwycięski zespół został nagrodzony voucherem wartości 1000 zł do sklepu piłkarskiego R-GOL.com.

Obie ekipy będą reprezentowały nasz region podczas ogólnopolskiego finału 9 czerwca w Warszawie.

Najlepsza drużyna w kraju poleci w biało-czerwonych barwach na światowy finał Neymar Jr’s Five, w rodzinnym mieście Neymara Jr., brazylijskim Praia Grande.

Termin tego wydarzenia: 21 lipca 2018 roku. Udział wezmą mistrzowie z 61 państw!

Awans do finału w Warszawie poza ekipami z 1. i 2. miejsca zapewni sobie osiem z 12. drużyn z 3. stopnia podium (o kwalifikacji decyduje bilans bramkowy). W Bydgoszczy na tym miejscu znalazł się zespół Haliny.

Inny sposób na wyjazd do Brazylii i spotkanie z Neymarem Jr. - od marca trwa Instagram’owy konkurs #neymarjrsteam na tworzenie filmów i zdjęć pokazujących nie tylko piłkarski talent, ale i umiejętności motywujące zespół! Najlepsze zgłoszenia wybierane są co miesiąc, konkurs trwa do 24 czerwca.