Piłkarskich emocji nie zabrakło

Marek Wojciekiewicz
Najbardziej zaciętym spotkaniem tej serii rozgrywek jest remisowy mecz WSD/Twoja Szkoła Grudziądz z Gerstą 3:3, w pozostałych meczach obyło się bez większych niespodzianek.

Dzięki remisowi z Gerstą piłkarze z Grudziądza przesunęli się na pozycję lidera tabeli. Mimo że był to bardzo zacięty mecz, obyło się bez zagrań, za które sędziowie zmuszeni byliby wręczać kartki. Pierwszą bramkę w tym spotkaniu dla Gersty strzelił Rafał Żochowski. <!** Image 2 align=none alt="Image 183949" sub="fot. Marek Wojciekiewicz">

- Po tym golu wydawało się, że to właśnie Gersta wygra ten mecz, tym bardziej, że grudziądzanie na odpowiedź kazali długo czekać - mówi pan Andrzej, kibic. - Mimo że wyrównanie w końcu padło, nasi znowu zdobyli gola, a goście tym razem szybko wyrównali. Wtedy było już wiadomo, że o zwycięstwo będzie niezwykle trudno.

Rzeczywiście, obie drużyny strzeliły po jeszcze jednym golu i mecz zakończył się remisem 3:3.

W kolejnym spotkaniu Traderhawk Bydgoszcz pokonał Urząd Pracy Grudziądz 6:4. W tym meczu wydawało się, że zdecydowanym faworytem będzie drużyna z Bydgoszczy, która już po kilku minutach prowadziła 2:0. Jednak piłkarze z Grudziądza nie zamierzali łatwo sprzedać skóry i jeszcze w pierwszej połowie tego spotkania doprowadzili do wyrównania, a na początku drugiej części objęli nawet jednobramkowe prowadzenie. Przy stanie 4:4 inicjatywę ponownie przejęli bydgoszczanie, którzy strzelili jeszcze dwie bramki i mecz zakończył się ich zwycięstwem. W meczu drużyny Przedsiębiorstwa Budowy Dróg i Mostów z LMP Grudziądz wyraźnie lepsi okazali się grudziądzanie i pokonali swoich przeciwników wysoko, bo aż 8:3. <!** reklama>

Pojedynek Raf-Mix z Team Chełmno miał być przebojem tej serii rozgrywek, tak się jednak nie stało. Po dość jednostronnym meczy chełminianie ulegli 6:2, którzy obie bramki strzelili dopiero w ostatnich minutach spotkania.