Na wydarzenie bydgoszczan, a w szczególności dzieci, zaprosiła organizacja studencka "Siła Otwartych Serc", działająca na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, która od niedawna posiada status stowarzyszenia.
W czasie pikniku zbierano fundusze na rzecz psychiatrii dziecięcej
- Rok temu 11 czerwca zorganizowaliśmy po raz pierwszy ten piknik, wtedy z dedykacją dla Ukrainy. Teraz postanowiliśmy wspomóc psychiatrię dziecięcą - mówi Marta Okońska, studentka II roku psychologii na UKW i zarazem prezes stowarzyszenia Siła Otwartych Serc. - Temat jest bardzo ważny i na czasie, bo sporo dzieci i młodzieży zmaga się z różnymi problemami zdrowia psychicznego. Im szybciej rozpoczną terapię, tym lepiej. Problem w tym, że dostęp do lekarzy specjalistów nie jest łatwy, a rodziców często nie stać na pokrycie kosztów prywatnych wizyt u psychiatry czy psychologa.
Stąd zapadła decyzja, by wspomóc działania na rzecz polskiej psychiatrii dziecięcej.
- Środki zebrane podczas naszego pikniku charytatywnego trafią na konto Fundacji „Ośrodek Relacje”, która próbuje zapewnić kompleksową opiekę psychiatryczną opartą na zrozumieniu sytuacji małych pacjentów - mówi Marta Okońska. - Ponadto podczas pikniku przygotowaliśmy stoisko eksperckie. Do dyspozycji mieszkańców było 10 psychologów. Chętni mogli zasięgnąć darmowych porad.
Moc atrakcji dla dzieci i występ iluzjonisty
Sobotni piknik charytatywny zorganizowano w dwóch strefach. Na parkingu Copernicanum UKW zlokalizowana została strefa dla dzieci. Najmłodsi mogli tu skorzystać z dmuchanego placu zabaw, malowania twarzy czy plecenia warkoczyków. Nie zabrakło także atrakcji dla starszych uczestników pikniku. Każdy mógł też spróbować różnych potraw w strefie food trucków.
Gwarno i wesoło było też pod dachem, w auli Copernicanum. Tu odbywały się koncerty czy pokazy taneczne w wykonaniu studentów UKW. Jedną z największych atrakcji był pokaz iluzjonisty King of Thorn, znanego z występów w programie „Mam Talent”.
W czasie pikniku nie zabrakło licytacji, z których dochód przeznaczony zostanie właśnie na wsparcie polskiej psychiatrii dziecięcej. Można było wylicytować np. bony na sesję fotograficzną, na strzelnicę, do escape roomu „Wyjście Awaryjne”, 3-miesięczne karnety na siłownię, dwa bilety do Muzeum Mydła i Historii Brudu, lekcje gry na gitarze, a nawet lekcje języka koreańskiego czy chińskiego i wiele, wiele innych usług i rzeczy.
Wszyscy uczestnicy pikniku mogli wziąć również udział w loterii. Nagrodą główną był weekendowy wyjazd dla dwóch osób do ośrodka Ranczo Ostrowite w Borach Tucholskich.
Zobacz wideo: Studentka UKW w Bydgoszczy to wolontariuszka na medal
