Zobacz wideo: Otwarcie Centrum Obsługi Gotówki Poczty Polskiej w Bydgoszczy

- Wystrój architektoniczny lokalu jest przygotowany zgodnie z najnowszym konceptem sieci Pijalni Czekolad E.Wedel. Będzie można spróbować tam pitnych czekolad, deserów i ciast, słonych oraz słodkich dań, a także wielu nowości, m.in. sezonowego menu przygotowanego na okres jesienno-zimowy – informuje nas Anna Falkowska z Biura Prasowego firmy Wedel.
- W ofercie znajdują się firmowe czekolady do picia, podawane na gorąco (również w połączeniu z alkoholem) czy przygotowane na zimno, kawy i herbaty, także w wersji zimowej, desery i ciasta, słone oraz słodkie dania (m.in. czekoladowe pierogi, naleśniki z mascarpone, sałaty, świeżo przygotowywane kanapki) i śniadania. Większość propozycji z naszego menu można zamówić w opcji „na wynos”.
Pijalnia Czekolady E.Wedel stawia także na menu sezonowe: wiosenno-letnie lub jesienno-zimowe. W tym dominować takie smaki jak:
- imbir
- pomarańcza
- migdał
- kokos
- śliwki
- cynamon
- kardamon
W Czekoladowym Sklepie Pijalni Czekolady E.Wedel będzie można też kupić ręcznie wykonane produkty z czekolady na specjalne okazje, np. serca z czekolady, okazjonalne figurki, a także personalizowane Torciki Wedlowskie, alfabet pralinowy czy - sezonowo - bombki i wielkanocne jaja – wszystkie prosto z Pracowni Rarytasów E.Wedel.
Pijalnie Czekolady E.Wedel – historia ich powstania sięga 1851 r., kiedy Karol Ernest Wedel, młody cukiernik z Berlina, przyjechał do Warszawy i otworzył mały sklep przy ulicy Miodowej, w którym oferował czekoladę i karmel. W 1894 r. syn Karola, Emil przeniósł sklep i fabrykę do nowej kamienicy na ul. Szpitalnej. Stoi tam ona do dziś, a w niej znajduje się najstarszy sklep i kawiarnia – Pijalnia Czekolady E.Wedel „Staroświecki Sklep”. Kolejne Pijalnie Czekolady powstały od 2004 r. Obecnie w Polsce funkcjonują 33, kolejna powstała również w Bydgoszczy.