Zobacz wideo: Przebudowa zajezdni tramwajowej przy ul. Toruńskiej w Bydgoszczy.

Na czas trwania jarmarku wprowadzona zostanie czasowa organizacja ruchu w obrębie ul. Grodzkiej, ul. Mostowej, placu Teatralnego, Rybiego Rynku, ul. Jana Kazimierza, ul. Batorego, ul. Jezuickiej, ul. Długiej i ul. Farnej.
Już od poniedziałku (7 listopada) obowiązuje obustronny zakaz zatrzymywania się na placu Teatralnym. Zamknięty jest plac, ale też ul. Mostowa i ul. Grodzka (od ul. Podwale do ul. Mostowej). Wjazd na zamknięte ulice jest możliwy tylko dla pojazdów służb miejskich i zaopatrujących jarmark.
Jak informują drogowcy, pojazdy obsługujące placówki handlowe i usługowe przy ul. Jatki, budowę przy ul. Grodzkiej, banki oraz pojazdy mieszkańców przy placu Teatralnym będą mogły wjechać tylko w godz. 8-12 i godz. 20-22.
- W czasie montowania infrastruktury jarmarku na ul. Mostowej i placu Teatralnym trzeba się liczyć też z czasowym wstrzymaniem ruchu pojazdów uprzywilejowanych oraz ruchu pieszych na ul. Mostowej i Focha - mówi Tomasz Okoński, rzecznik ZDMiKP w Bydgoszczy. - Szczegóły dotyczące zmian znajdują się na naszej stronie internetowej.
Stoiska z pysznym jedzeniem i rękodziełem
Bydgoski Jarmark Świąteczny rozpocznie się 19 listopada. Nie zabraknie pysznego jedzenia, lokalnego rękodzieła oraz licznych atrakcji.
Na Moście Staromiejskim, gdzie stanie 14 udekorowanych domków, na stoiskach będzie, m.in., gorąca czekolada, aromatyczny grzaniec, oscypki z Zakopanego, domowe konfitury, soki i syropy, wędliny, pierogi z gęsiną oraz kapustą i grzybami. Nie zabraknie też tradycyjnych polskich dań na ciepło: bigosu, golonki oraz barszczu.
W 14 domkach na Starym Rynku w ofercie znajdą się natomiast, np. ręcznie robione czapki, szaliki, odzież, artystyczna biżuteria z naturalnych kamieni, wegańskie kosmetyki, zestawy prezentowe, mydła, świece, kosmetyki na bazie naturalnych olei i maseł, sole do kąpieli oraz ozdoby i świąteczne stroiki.
Bydgoski Jarmark Świąteczny - wiemy, jakie będą atrakcje
Do Bydgoszczy przyjechały już pierwsze elementy zimowego miasteczka.
- Na placu Teatralnym pojawi się sporych rozmiarów młyńskie koło, z którego odwiedzający jarmark będą mogli podziwiać panoramę miasta - informuje ratusz. - W tej okolicy stanie także karuzela świąteczna, kolejka dla dzieci i niełatwy do przejścia labirynt luster. Lubiący wyzwania będą mogli sprawdzić się w grach zręcznościowych. Wstęp za atrakcje będzie biletowany. Od 19 listopada na ulicy Mostowej usłyszymy też gadającego Łosia z Gospody, który skradł serca bydgoszczan. W tym roku w całkiem nowym wydaniu.
Bydgoski Jarmark Świąteczny potrwa do 22 grudnia. Zimowe miasteczko zostanie nieco dłużej, poza wigilią będzie czynne do 26 grudnia włącznie. Na Starym Rynku stanie kultowa wenecka karuzela oraz drewniana piramida, która kręci się dookoła własnej osi.
Jarmark czynny będzie: niedziela - czwartek: w godz. 13-20, piątek- sobota: godz. 13-21. Wstęp wolny. Zimowe miasteczko: codziennie od godz. 13 do ostatniego klienta.
Wkrótce w Bydgoszczy targi "Nasze Dobre z Pomorza i Kujaw"
Do organizacji II Akademickiego Jarmarku Bożonarodzeniowego przygotowuje się też Politechnika Bydgoska. Odbędzie się on 16-18 grudnia w fordońskim kampusie uczelni przy ul. Kaliskiego. Nie lada gratka czeka również bydgoszczan 4 grudnia. Po 3-letniej przerwie spowodowanej pandemią, powracają targi produktów regionalnych "Nasze Dobre z Pomorza i Kujaw". Organizatorami wydarzenia są "Express Bydgoski", "Gazeta Pomorska" i "Nasze Miasto Bydgoszcz". O szczegółach poinformujemy wkrótce.