https://expressbydgoski.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

PESA dostarczy nowoczesne pociągi dla Małopolski

Sławomir Bobbe
Nowe Elfy będą wozić pasażerów w Małopolsce.
Nowe Elfy będą wozić pasażerów w Małopolsce. PESA Bydgoszcz
109 milionów złotych zapłaci wojewódzki samorząd z Małopolski zakładom PESA z Bydgoszczy. To pieniądze za cztery nowe Elfy 2, które wyjadą na tory regionu.

Tabor kolejowy Małopolski uzupełnią cztery nowe, niskopodłogowe pociągi typu Elf2, wyposażone nie tylko w klimatyzację, ale także dodatkowe udogodnienia dla osób podróżujących z małymi dziećmi. Pojazdy przystosowane będą również do potrzeb osób niepełnosprawnych. Zostaną wyposażone w windę oraz strefy do mocowania wózków inwalidzkich. W każdym pociągu zostaną zainstalowane systemy służące do monitoringu, informacji pasażerskiej, zliczania pasażerów i pomiaru punktualności. Pasażerowie będą mogli korzystać z bezprzewodowego dostępu do Internetu za pomocą sieci Wi-Fi. 

- To właśnie tego typu projekty zmieniają oblicze kolei. Cieszę się, że przy ogromnym wsparciu funduszy unijnych możemy zakupić kolejne cztery pociągi, które będą służyły pasażerom podróżującym po Małopolsce. Zapewniam jednak, że to nie koniec inwestycji w tworzenie kolei na miarę XXI wieku - twierdz wicemarszałek Małopolski, Łukasz Smółka. 

- To kolejny etap naszej współpracy z województwem małopolskim, gdzie jeździ już 18 naszych pociągów, w tym 16 elektrycznych. Dzięki realizowanemu procesowi transformacji poprawiliśmy efektywność produkcji i jakość naszych pojazdów. Już w tej chwili wskaźniki ich dostępności w Małopolsce wynoszą ponad 98%. Jestem przekonany, że  dzięki podpisanej umowie mieszkańcy Małopolski otrzymają pociągi wygodne i niezawodne – mówi Krzysztof Zdziarski, wiceprezes zarządu PESA Bydgoszcz.

Smaki Kujaw i Pomorza odcinek 10

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Biznes

Komentarze 4

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Q
Qba

Myślę, że to są gotowe składy, na które zostały zerwane umowy.

G
Gość

myslicie ze zepsuja sie jeszcze w drodze do nich czy dopiero podczas pierwszego oficjalnego kursu? w koncu to pesa...oni tak maja i juz

J
Johny

Brawo PESA!!!

D
Dostawca

Tak jak dostarczyły do Warszawy???

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na expressbydgoski.pl Express Bydgoski