https://expressbydgoski.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Paraboks z Marcinem Wrzoskiem w bydgoskiej WSG, czyli duch walki niepełnosprawnych

Adam Szczęśniak
Opracowanie:
Uczestnicy seminarium z Marcinem Wrzoskiem w hali WSG.
Uczestnicy seminarium z Marcinem Wrzoskiem w hali WSG. Nadesłane
W hali sportowej Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy odbyło się seminarium paraboksu, które zgromadziło uczestników z kilku województw. Wydarzenie miało na celu nie tylko rozwój sportowy osób z niepełnosprawnościami, ale też integrację środowiska i pokazanie, że sport to przestrzeń dla każdego, kto ma ducha walki.

Wydarzenie poprowadził Marcin Wrzosek o przydomku „Polish Zombie”. To były mistrz KSW w wadze piórkowej, zawodnik z międzynarodowym doświadczeniem, znany z nieustępliwego stylu walki i charyzmy.

Najpierw trening, później sparing

Przed właściwym treningiem uczestnicy skorzystali z profesjonalnej rozgrzewki przygotowanej przez Wojciecha Rampalskiego, trenera drużyny paraboksu oraz studenta fizjoterapii w WSG.

Następnie przeszli do treningu technicznego z Marcinem Wrzoskiem, ucząc się bezpośrednio od zawodowego fightera elementów bokserskich wykorzystywanych na najwyższym poziomie. Całość zakończyła się emocjonującymi sparingami, w których każdy miał okazję przetestować swoje umiejętności.

Marcin Wrzosek
Marcin Wrzosek
Nadesłane

Uczestnikom seminarium asystowali studenci kierunków wychowanie fizyczne oraz fizjoterapia, którzy czuwali nad bezpieczeństwem i wsparciem technicznym. Co ważne, w zespole asystentów znaleźli się też studenci z Kazachstanu uczestniczący w międzynarodowej wymianie akademickiej, tym samym wydarzenie stało się także przestrzenią przełamywania barier językowych, kulturowych i społecznych.

"Podziwiam ich pasję"

- To dla mnie ogromna wartość, że mogę przekazać swoją wiedzę ludziom, którzy naprawdę wiedzą, czym jest walka - nie tylko ta sportowa. Podziwiam ich pasję i zawziętość w tak pięknym sporcie, jakim jest boks. W takich projektach nie chodzi o rekordy, ale o siłę ducha i charakter - mówi Marcin Wrzosek.

Uczestników wydarzenia oficjalnie przywitali Filip Wiśniewski, prezes AZS WSG i Michał Słomiński, główny organizator seminarium, pełnomocnik ds. sportu osób z niepełnosprawnościami w Wyższej Szkole Gospodarki, wykładowca akademicki i wieloletni inicjator projektów sportowych dla środowiska osób z niepełnosprawnościami.

Sport łączy ludzi

- Wierzę, że poprzez sport budujemy nie tylko sprawność, ale też godność, siłę i relacje. To był dzień, który pokazał, że sport łączy ludzi ponad barierami - podkreśla Słomiński.

Seminarium miało również wymiar charytatywny - uczestnicy przynosili dary dla bydgoskiego schroniska dla zwierząt, zamiast wnosić opłaty za udział. Zostaną one osobiście przekazane przez Marcina Wrzoska potrzebującym czworonogom.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Wyższą Szkołę Gospodarki w Bydgoszczy przy wsparciu Akademickiego Związku Sportowego i Fundacji Aktywnej Rehabilitacji.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Okiem Kielara odc. 15

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera

Wybrane dla Ciebie

Co dalej z Halą Targową w Bydgoszczy? Operator chciał kupić budynek od miasta

Co dalej z Halą Targową w Bydgoszczy? Operator chciał kupić budynek od miasta

Nana jest nową bohaterką Dziedzictwa. Tak na co dzień wygląda gruzińska aktorka

Nana jest nową bohaterką Dziedzictwa. Tak na co dzień wygląda gruzińska aktorka

Wróć na expressbydgoski.pl Express Bydgoski