15 lutego 1931 roku z inicjatywy Jerzego Rupniewskiego powstało w mieście Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych, na którego czele stanął były miejski radca budowlany Bogdan Raczkowski.
15 lutego 1939 roku w sali Sokolni przy ul. Toruńskiej odbył się występ znanej śpiewaczki Ewy Bandrowskiej-Turskiej zorganizowany przez Towarzystwo Muzyczne w Bydgoszczy. Artystce akompaniował na pianinie Edmund Roesler.
15 lutego 1953 roku w Muzeum im. Leona Wyczółkowskiego przy ul. Gdańskiej otwarto wystawę „Realizm mieszczański w malarstwie polskim XIX wieku”, na której zaprezentowano dzieła m.in. Józefa Chełmońskiego, Wojciecha Gersona, Aleksandra Gierymskiego i Jacka Malczewskiego.
15 lutego 1961 roku w godzinach popołudniowych w płomieniach stanął wóz motorowy tramwaju przejeżdżający przez Stary Rynek. Pasażerowie zdążyli się w porę ewakuować, a przybyła straż pożarna ugasiła ogień.
15 lutego 1965 roku bydgoszczanie mogli po raz pierwszy dzwonić na numer 917, czynny w godz. 7-21 (w godz. 21-7 obowiązywał numer 90), który otrzymało telefoniczne biuro zleceń w Bydgoszczy. Biuro miało także - po wybraniu numeru - informować telewidzów o przyczynach przerw względnie złego odbioru programu telewizyjnego w wypadku awarii w studio, bądź na łączach.
Tego samego dnia miało miejsce otwarcie nowoczesnego kombinatu pralniczego przy ul. Smoleńskiej zbudowanego dla potrzeb Spółdzielczej Pralni Farbiarni, przekształconej później w „Pralchem” obsługujący całe miasto. Dwa agregaty produkcji czechosłowackiej prały rocznie 800 ton odzieży.
15 lutego 1970 roku Zakłady Chemiczne jako pierwsze przedsiębiorstwo w Bydgoszczy wprowadziły na jednym z wydziałów czterobrygadowy tydzień pracy, pozwalający na zwiększenie wydajności i skrócenie czasu pracy załogi.
15 lutego 1983 roku z okazji 25-lecia „Estrady Bydgoskiej” odbył się jubileuszowy koncert w Filharmonii Pomorskiej, w którym wystąpiły takie gwiazdy polskiej piosenki jak Krystyna Prońko, Irena Jarocka i Zbigniew Wodecki.
15 lutego 1993 roku doszło do drugiego w ciągu dwóch ostatnich dni pożaru na poddaszu w kamienicy przy ul. Marszałka Focha 4. Na kilka godzin wstrzymano ruch na ulicy, także tramwajowy, co niemal sparaliżowało centrum Bydgoszczy.
15 lutego 1999 roku przed Sądem Wojewódzkim w Bydgoszczy rozpoczął się proces Marcina B. z Fordonu, zabójcy 10-letniego sąsiada Michała Szulca. Proces zakończył się 30 sierpnia 1999 roku skazaniem zabójcy na karę 25 lat więzienia.