Pałac Bydgoszcz blisko sensacji na inaugurację [ZDJĘCIA]

Developres Rzeszów - Pałac Bydgoszcz 3:2
Developres Rzeszów - Pałac Bydgoszcz 3:2 K_kapica_afk
Zainaugurowany został sezon 2017/2018 w Lidze Siatkówki Kobiet. Bydgoszczanki grały w Rzeszowie z Developresem, który przez fachowców typowany jest do jednego z medali.

I set zakończył się wygraną Pałacu. Nasze panie wykorzystały przestój gospodyń i ze stanu 7:4 wysforowały się na 16:4. Tej zaliczki już nie roztrwoniły (25:18).

Po zamianie stron role się odwróciły. To Developres, brązowy medalista poprzedniego sezonu, zdobywał punkty seriami i pewnie zwyciężył 25:16.

III partia była bardzo dramatyczna. Gospodynie prowadziły już 15:8, by przegrać 7 akcji z rzędu (15:15). Później prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. W nerwowej końcówce minimalnie lepsze okazały się siatkarki z Rzeszowa (25:23) i objęły prowadzenie w meczu 2-1.

IV odsłona była podobna do poprzedniej, ale ze szczęśliwym finałem dla podopiecznych trenera Piotra Makowskiego. Developres prowadził już 11:6, Pałac dogonił (19:19), by w końcówce wygrać na przewagi (29:27). Siatkarki Pałacu OBRONIŁY w czwartym secie CZTERY MECZBOLE i zdołały doprowadzić do tie-breaka!!!

Początek tie-breaka należał do miejscowych, które od stanu 2:2 wygrały 6 akcji z rzędu (8:2). Nasze panie doszły na 2 oczka (10:8, 11:9), ale na więcej rywalki nie pozwoliły. Developres wygrał ostatecznie tę partię 15:9 i cały mecz 3:2.

Developres zainkasował 2 punkty, Pałac dopisał sobie 1 oczko.

W sobotę, 21 października Pałac zagra w hali Łuczniczka z Impelem Wrocław (godz. 18.00).