Ostre strzelanie "žKlonowych Liści"

Redakcja
Hokeiści Toronto Maple Leafs rozgromili na własnym lodowisku New York Rangers 9:2 w sobotnim meczu ligi NHL.

„Klonowe Liście” odniosły 16. zwycięstwo w tym sezonie ligi NHL.

<!** reklama left>W pierwszej tercji padło sześć bramek. Autorami pięciu z nich byli gracze z Toronto: Carlo Colaiacovo (w 6. minucie), Aleksiej Ponikarowski (7.), John Pohl (17.) oraz dwukrotnie Kyle Wellwood (15. i 17.).

Wellwood zdobył też pierwszego gola w drugiej tercji (26.), a prowadzenie na 8:1 podwyższyli Darcy Tucker (30.) i Ponikarowski (34.). Wynik meczu na 9:2 ustalił Jeff O’Neill, wykorzystując okres gry w liczebnej przewadze na osiem sekund przed końcem.

W Buffalo miejscowi Sabres przegrali z Ottawą Senators 1:3. Dwa gole uzyskał Jason Spezza (18. i 43.), który wcześniej asystował Dany’emu Heatleyowi (6.). W trzeciej tercji Spezza nie wykorzystał rzutu karnego. „Szable” poniosły dopiero szóstą porażkę w sezonie, ale już po raz trzeci przegrały z Senators. Mimo to Buffalo prowadzi w Konferencji Wschodniej z dorobkiem 50 punktów, a w tabeli Northeast Division wyprzedza czwartą Ottawę o 15 punktów.

Hokeiści Detroit Red Wings po raz pierwszy od 20 listopada 1993 roku pokonali na wyjeździe New Jersey Devils 2:1.

Na lodzie można było zobaczyć dwóch czołowych bramkarzy ligi: Dominika Haszka z Detroit oraz Martina Brodeura z Devils, który miał więcej pracy, bowiem powstrzymał 34 z 36 ataków rywali. Hasek natomiast miał 21 udanych interwencji.