Osiem medali Polaków na ME Niesłyszących na Zawiszy

Redakcja
W biegu sztafetowym 4x100 m Polacy zdobyli srebrny medal. Triumfowali Ukraińcy, a brązowe krążki wywalczyli Rosjanie Tomasz Czachorowski
Osiem medali zdobyli Polacy na zakończonych w sobotę na Zawiszy 9. Mistrzostwach Europy Osób Niesłyszących.

Od poniedziałku w Bydgoszczy o ponad 30 kompletów medali walczyło blisko 200 zawodników z 24 krajów. Reprezentacja Polski liczyła 31 zawodników i czterech trenerów.
- Przed czterema laty zdobyliśmy 10 medali - mówiła Regina Jakubowska, trener koordynator reprezentacji Polski w dniu rozpoczęcia. - W tym roku jeśli zdobędziemy więcej niż pięć krążków będzie to wielki sukces. Obsada na mistrzostwach jest coraz większa - na poprzedniej imprezie startowało 15 krajów. Dodatkowo nasz lider Rafał Nowak, który na poprzednich mistrzostwach zdobył 5 medali zbliża się do końca bogatej kariery (skończył 40 lat).
Polacy zdobyli 8 medali (2, 4, 2) i zajęli kilka punktowanych miejsc.
Jak oceniają bydgoszczan organizatorzy.
- Było super - mówił Stanisław Janiec, sekretarz generalny Polskiego Związku Sportu Niesłyszących.
Dodajmy, że organizatorzy mogli liczyć na przychylność gospodarzy. Władze miasta i Cywilno-Wojskowy Związek Sportowy Zawisza użyczyły obiekt bezpłatnie na tę imprezę.
Biało-czerwoni medaliści - złoci: Rafał Nowak (bieg na 3 km z przeszkodami), Michał Wojciechowski (10 km); srebrni: Tomasz Rozumczyk (rzut oszczepem), Piotr Dragan (rzut młotem), Adrian Marcinkiewicz (5 km), sztafeta mężczyzn 4x100 m; brązowi: Adrian Marcinkiewicz (3 km z przeszkodami), Michał Wojciechowski (5 km).
W barwach reprezentacji Polski wystąpiło dwóch zawodników pochodzących spod Świecia: Michał Rozumczyk (reprezentujący Olecko) zdobył srebro w oszczepie, a Michał Kulpa (Wisła Bydgoszcz) był czwarty na 800 m i piąty na 1500 m.