Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Od 1 lipca duże zmiany komunikacyjne i drogowe na Fordońskiej w Bydgoszczy!

Jarosław Więcławski
Jarosław Więcławski
Od 1 lipca wprowadzona zostaje nowa organizacja ruchu na ul. Fordońskiej, ale to rozwiązanie tymczasowe, po którym należy spodziewać się kolejnych zmian.
Od 1 lipca wprowadzona zostaje nowa organizacja ruchu na ul. Fordońskiej, ale to rozwiązanie tymczasowe, po którym należy spodziewać się kolejnych zmian. Dariusz Bloch
Od soboty 1 lipca wprowadzone zostaną zmiany w dotychczasowej organizacji ruchu i funkcjonowaniu komunikacji miejskiej na ul. Fordońskiej, w okolicy budowanych nowych mostów nad Brdą.

Przez kilka dni sytuacja na drodze będzie przypominać tę sprzed kilku miesięcy, gdy z ruchu całkowicie wyłączona była jezdnia południowa. Zmiany mają pozwolić wykonawcy, firmie Trakcja, ułożyć docelową nawierzchnię na jednej stronie ul. Fordońskiej oraz na ul. Łęczyckiej. Gdy ten proces się zakończy, planowane są kolejne zmiany.

– Od soboty 1 lipca zamknięta dla ruchu zostanie północna jezdnia ul. Fordońskiej oraz skrzyżowanie z ul. Łęczycką. Ruch kołowy w obu kierunkach – na odcinku od ul. Bałtyckiej do Fabrycznej – zostanie skierowany na jezdnię południową (od strony rzeki) – informuje Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy.

Po zakończeniu tych robót, cały ruch zostanie przełożony na jezdnię północną i rozpocznie się rozbiórka całej infrastruktury na jezdni południowej. Drogowcy w komunikacie prasowym nie podali daty obowiązywania wprowadzonych zmian. Na tablicach ITS w mieście pojawiła się jednak informacja o dwukierunkowym ruchu po jezdni południowej i Łęczyckiej bez przejazdu do 7 lipca. Z informacji, które wcześniej przekazała nam firma Trakcja wynika, że prace na jezdni południowej (od strony Brdy), wymagające jej zamknięcia, prowadzone będą do końca realizacji kontraktu.

Zmiany wprowadzone od 1 lipca nie dotyczą tylko kierowców, ale również pasażerów komunikacji miejskiej. W związku z koniecznością wykonania prac na jezdni północnej z obsługi pasażerskiej wyłączone zostaną przystanki Fordońska/Szajnochy oraz most Kazimierza Wielkiego zlokalizowany przy ul. Łęczyckiej. Przystanek autobusowy Fordońska/Bałtycka zostanie przesunięty. Do tej pory zlokalizowany był na ul. Fordońskiej przed ulicą Bałtycką, a teraz będzie za nią.

Do obsługi pasażerskiej włączone zostaną tymczasowe przystanki autobusowe:

  • most Kazimierza Wielkiego (zlokalizowany za ulicą Łęczycką na południowej jezdni ulicy Fordońskiej),
  • most Kazimierza Wielkiego (zlokalizowany na zachodniej jezdni ulicy Kazimierza Wielkiego),
  • Bałtycka/Fordońska (na wysokości posesji nr 4).

Linie nr 64, 69 i 89 od przystanku Fordońska/Fabryczna do przystanku Skłodowskiej-Curie/Bałtycką dojadą ulicą Bałtycką. Podobnie jak wcześniej, pominięty zostanie przystanek Skłodowskiej-Curie/Łęczycka. Linia 33N od przystanku Fordońska/Fabryczna do przystanku Bałtycka/Skłodowskiej-Curie również poruszać się będzie Bałtycką. Bez zmiany pozostają trasy linii 65 i 32N.

Zobacz wideo: Mieszkańcom nie podoba się rozszerzona strefa płatnego parkowania

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo