MKTG SR - pasek na kartach artykułów

O zagrożeniach, sytuacjach kryzysowych i delegaturze ABW na terenie Kujawsko-Pomorskiego. Spotkanie służb z wojewodą

OPRAC.: (PA)
Odprawa służb z zakresu zarządzania kryzysowego z wojewodą, Michałem Sztyblem
Odprawa służb z zakresu zarządzania kryzysowego z wojewodą, Michałem Sztyblem Nadesłane/Urząd Wojewódzki Kujawsko-Pomorski
Posiedzenie zespołu zarządzania kryzysowego zwołane zostało przez Wojewodę Kujawsko-Pomorskiego Michała Sztybla. Czego dotyczyły analizy?

Podczas odprawy rozmawiano m. in. o:

  • wzmożonej czujności na zdarzenia sabotażowo-dywersyjne

  • wzmożonej czujność celem zapobiegania niepożądanych działań obcych służb

  • kwestii działań realizowanych w zakresie kontroli tranzytu produktów pochodzenia ukraińskiego i innych krajów. Jak informowały służby celno - skarbowe podczas realizacji około 8 tys. kontroli, które również miały charakter prewencyjny, nie stwierdzono istotnych nieprawidłowości. W Województwie Kujawsko-Pomorskim ilościowy poziom transportu zboża jest na stałym poziomie w stosunku do lat ubiegłych.

  • sytuacji pożarowej na składowiskach odpadów. Straż Pożarna jak i Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska zaznaczały, że rok 2024 nie odbiega niczym od lat poprzednich. Podkreślono, także że regularnie prowadzone są działania prewencyjne i kontrole w takich miejscach.

  • sytuacji w zakresie wykrytego wirusa ASF na terenie powiatu brodnickiego. Wojewódzki Lekarz Weterynarii referował o zrealizowanych szczegółowo poszukiwaniach innych oznak istnienia wirusa, które nie wykazały jego obecności. Aktualnie restrykcjami dla rolników i myśliwych prewencyjnie został objęty obszar o promieniu 10 km.

Ponadto przypomniano, że od 1 lipca br. ma rozpocząć działalność delegatura Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego w Bydgoszczy. Przedstawiono aktualny poziom przygotowań do uruchomienia tej jednostki.

- Biorąc pod uwagę zabezpieczenie infrastruktury krytycznej naszego regionu, ze względu na zlokalizowaną tutaj największą ilość jednostek wojskowych oraz spółek zbrojeniowych, funkcjonowanie lokalnego oddziału ABW ma duże znaczenie z punktu widzenia skuteczności działań - mówi Natalia Szczerbińska, rzecznik prasowy z Biura Wojewody Kujawsko-Pomorskiego. - Podkreślono także wzmożoną kontrolę wywiadowczą związaną z jednostkami wojskowymi i infrastrukturą krytyczną.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny złota na nowym, historycznym poziomie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: O zagrożeniach, sytuacjach kryzysowych i delegaturze ABW na terenie Kujawsko-Pomorskiego. Spotkanie służb z wojewodą - Gazeta Pomorska

Wróć na expressbydgoski.pl Express Bydgoski