Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nowy blok zamiast szkolnego boiska na Bartodziejach

Hanna Walenczykowska
Mieszkańcy Bartodziejów nie chcą, by przy ulicy Swarzewskiej powstały bloki. Realizacja inwestycji oznacza likwidację terenów zielonych.
Mieszkańcy Bartodziejów nie chcą, by przy ulicy Swarzewskiej powstały bloki. Realizacja inwestycji oznacza likwidację terenów zielonych. Tomasz Czachorowski
Rada Miasta Bydgoszczy, pomimo sprzeciwu niektórych mieszkańców Bartodziejów, zgodziła się na przekazanie gruntów BTBS.

Na Bartodziejach wrze. Mieszkańcy sprzeciwiają się przekazaniu pod wielorodzinne budownictwo mieszkaniowe terenów znajdujących się przy ul. Swarzewskiej, Kijowskiej i Mińskiej.

- Nie chcemy betonowej pustyni - twierdzą niektórzy mieszkańcy.

W tej sprawie jeden z bydgoskich radnych złożył interpelację podczas sesji Rady Miasta, twierdząc, że realizacja inwestycji Bydgoskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego oznacza likwidację boiska, znajdującego się przy szkole przy ul. Kijowskiej.

PRZECZYTAJ:Ciasno wszędzie, ale budować trzeba [dzielnicowym okiem]

Poprosiliśmy Urząd Miasta o wyjaśnienie.

- Teren ten nie jest boiskiem przyszkolnym. W budynku funkcjonuje obecnie placówka niepubliczna, która zrezygnowała z użytkowania dawnego boiska - tłumaczy Anna Strzelczyk-Frydrych z Biura Obsługi Mediów Urzędu Miasta Bydgoszczy. - Realizując potrzeby mieszkaniowe Bydgoszczy, miasto po raz pierwszy przygotowało projekt uchwały o wniesienie do BTBS sp. z o.o. aportu w postaci nieruchomości położonych przy ul. Swarzewskiej. Przeznaczenie tego terenu pod budownictwo komunalne w ramach BTBS, zdaniem władz miasta, jest zasadne z kilku powodów.

Anna Strzelczyk-Frydrych uzasadnia: najem lokali w zasobach BTBS cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Aktualnie na liście zainteresowanych mieszkaniem w zasobach spółki jest ponad 3.300 mieszkańców. Po drugie, przed rokiem wszedł w życie rządowy program wspierania czynszowego budownictwa społecznego, który pozwala towarzystwom budownictwa społecznego ubiegać się o środki na budowę nowych domów z Banku Gospodarstwa Krajowego.

Jednocześnie miasto inwestuje również w infrastrukturę sportową i rekreacyjną. Najpóźniej w 2018 roku w Bydgoszczy nie będzie ani jednego betonowego boiska przyszkolnego. W ramach programu budowy boisk co roku na modernizację i budowę wielofunkcyjnych boisk przeznaczanych jest po kilka milionów złotych.

- W tym roku w budżecie na ten cel zarezerwowane było ponad 4 miliony zł - podkreśla Anna Strzelczyk-Frydrych.

Rada Miasta zdecydowała o tym, że grunty zostaną BTBS przekazane.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty