Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nowoczesna szkoła w bydgoskim Fordonie z wyjątkowym jubileuszem. Zobaczcie zdjęcia!

OPRAC.:
Ewa Czarnowska-Woźniak
Ewa Czarnowska-Woźniak
W szkole jest 10 nowoczesnych pracowni
W szkole jest 10 nowoczesnych pracowni Tomasz Czachorowski/eventphoto.com.pl dla UMWKP
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 w Bydgoszczy, przeznaczony dla dzieci i młodzieży z dysfunkcją słuchu świętuje jubileusz 76 lat istnienia. Uroczyste obchody połączone z 26-leciem nadania mieszczącej się w Fordonie szkole imienia generała Stanisława Maczka odbyły się w piątek, 31 marca.

Obchody rozpoczęły się złożeniem kwiatów pod tablicą generała Stanisława Maczka, po czym odbyła się uroczysta akademia.
- Do bydgoskiej placówki uczęszcza 180 uczniów z województwa kujawsko-pomorskiego i województw ościennych. Dzieci i młodzież kształcą się na poziomach szkoły podstawowej, szkoły branżowej pierwszego stopnia, technikum, liceum ogólnokształcącego, szkoły policealnej i szkoły przysposabiającej do pracy. Pedagodzy prowadzą także wczesne wspomaganie rozwoju dziecka z wadą słuchu – terapia trwa od momentu zdiagnozowania niepełnosprawności do podjęcia przez dziecko nauki w szkole podstawowej - przypomina Beata Krzemińska, rzeczniczka prasowa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

To też może Cię zainteresować

Samorząd województwa regularnie wspiera rozwój i modernizację ośrodka. Środki unijne z Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 posłużyły powstaniu nowego, dwukondygnacyjnego budynku, w którym znalazło się miejsce dla dziesięciu nowoczesnych pracowni.

Unia sypnęła Bydgoszczy

Są to po dwa warsztaty elektrotechniczne, gastronomiczne i dentystyczne (bydgoska placówka jako jedyna w kraju kształci osoby niesłyszące w zawodzie technik dentystyczny), i po jednym kosmetycznym, fryzjerskim, ogrodniczym i florystycznym. W salach sukcesywnie pojawia się wyposażenie. Wartość inwestycji to ponad 11 milionów złotych, z czego 7 milionów złotych stanowi dotacja z RPO.

- „Maczek” to dobrze zorganizowany zespół szkół dla młodych ludzi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, a jego segment zawodowy właściwie odpowiada na wyzwania rynku. Dziękuję za zaangażowanie wszystkim oddanym swojej pracy i wychowankom nauczycielom, którzy nie tylko dbają o rozwój dzieci i młodzieży, ale także aktywnie działają na rzecz integracji osób z niepełnosprawnościami. Życzę Państwu niegasnącego entuzjazmu i satysfakcji oraz gratuluję pięknego jubileuszu! – mówił marszałek Piotr Całbecki.

W bydgoskim "Brajlu"

Warto dodać, że wśród specjalistycznych placówek edukacyjnych, prowadzonych przez samorząd województwa kujawsko-pomorskiego, są także Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 1 dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. Louisa Braille'a w Bydgoszczy i Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Toruniu.
Zobacz wideo: Uczeń VI LO w Bydgoszczy stypendystą programu finansowanego przez Departament Stanu USA

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo