Nowoczesna szkoła w bydgoskim Fordonie z wyjątkowym jubileuszem. Zobaczcie zdjęcia!

OPRAC.:
Ewa Czarnowska-Woźniak
Ewa Czarnowska-Woźniak
W szkole jest 10 nowoczesnych pracowni
W szkole jest 10 nowoczesnych pracowni Tomasz Czachorowski/eventphoto.com.pl dla UMWKP
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 w Bydgoszczy, przeznaczony dla dzieci i młodzieży z dysfunkcją słuchu świętuje jubileusz 76 lat istnienia. Uroczyste obchody połączone z 26-leciem nadania mieszczącej się w Fordonie szkole imienia generała Stanisława Maczka odbyły się w piątek, 31 marca.

Obchody rozpoczęły się złożeniem kwiatów pod tablicą generała Stanisława Maczka, po czym odbyła się uroczysta akademia.
- Do bydgoskiej placówki uczęszcza 180 uczniów z województwa kujawsko-pomorskiego i województw ościennych. Dzieci i młodzież kształcą się na poziomach szkoły podstawowej, szkoły branżowej pierwszego stopnia, technikum, liceum ogólnokształcącego, szkoły policealnej i szkoły przysposabiającej do pracy. Pedagodzy prowadzą także wczesne wspomaganie rozwoju dziecka z wadą słuchu – terapia trwa od momentu zdiagnozowania niepełnosprawności do podjęcia przez dziecko nauki w szkole podstawowej - przypomina Beata Krzemińska, rzeczniczka prasowa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

To też może Cię zainteresować

Samorząd województwa regularnie wspiera rozwój i modernizację ośrodka. Środki unijne z Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 posłużyły powstaniu nowego, dwukondygnacyjnego budynku, w którym znalazło się miejsce dla dziesięciu nowoczesnych pracowni.

Unia sypnęła Bydgoszczy

Są to po dwa warsztaty elektrotechniczne, gastronomiczne i dentystyczne (bydgoska placówka jako jedyna w kraju kształci osoby niesłyszące w zawodzie technik dentystyczny), i po jednym kosmetycznym, fryzjerskim, ogrodniczym i florystycznym. W salach sukcesywnie pojawia się wyposażenie. Wartość inwestycji to ponad 11 milionów złotych, z czego 7 milionów złotych stanowi dotacja z RPO.

- „Maczek” to dobrze zorganizowany zespół szkół dla młodych ludzi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, a jego segment zawodowy właściwie odpowiada na wyzwania rynku. Dziękuję za zaangażowanie wszystkim oddanym swojej pracy i wychowankom nauczycielom, którzy nie tylko dbają o rozwój dzieci i młodzieży, ale także aktywnie działają na rzecz integracji osób z niepełnosprawnościami. Życzę Państwu niegasnącego entuzjazmu i satysfakcji oraz gratuluję pięknego jubileuszu! – mówił marszałek Piotr Całbecki.

W bydgoskim "Brajlu"

Warto dodać, że wśród specjalistycznych placówek edukacyjnych, prowadzonych przez samorząd województwa kujawsko-pomorskiego, są także Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 1 dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. Louisa Braille'a w Bydgoszczy i Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Toruniu.
Zobacz wideo: Uczeń VI LO w Bydgoszczy stypendystą programu finansowanego przez Departament Stanu USA

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na expressbydgoski.pl Express Bydgoski
Dodaj ogłoszenie