https://expressbydgoski.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nowe życie bydgoskiego centrum handlowego „Drukarnia”

W lipcu z budynku „Drukarni” zniknie dotychczasowe logo i pojawi się szyld Bydgoskie Centrum Finansowe.
W lipcu z budynku „Drukarni” zniknie dotychczasowe logo i pojawi się szyld Bydgoskie Centrum Finansowe. Dariusz Bloch
W miejsce Domu Mody Drukarnia przy ulicy Jagiellońskiej 1 powstaje Bydgoskie Centrum Finansowe. Będzie to pierwszy tego typu obiekt w Polsce.

[break]
„Drukarnia” została otwarta w 2008 roku. Luksusowe centrum handlowe nigdy nie przyciągało zbyt wielu klientów. Przez lata właściciele stawali na głowie, aby odwrócić niekorzystną tendencję. Wszystkie te próby nie przyniosły oczekiwanych rezultatów.

W tej chwili w budynku na rogu ulicy Jagiellońskiej i Gdańskiej butików jest już tylko kilka, można je dosłownie policzyć na palcach jednej ręki. Oprócz tego w centrum działają siłownia, restauracja i kawiarnie. Zdecydowana większość pomieszczeń jest pusta. Klientów jest na lekarstwo.

- Ten obrazek już niebawem ulegnie zmianie - zapewnia Mateusz Maciejewski, właściciel firmy doradczej ASK Consulting, zarządzającej projektem zmiany dotychczasowego profilu Domu Mody Drukarnia.

Centrum finansów

W budynku powstaje Bydgoskie Centrum Finansowe. - W Bydgoszczy nasycenie galeriami handlowymi jest już spore. Dlatego zdecydowaliśmy się na przebudowę powierzchni handlowej na wysokiej klasy powierzchnie biurowe i usługowe. Będzie to pierwszy budynek biurowy o takim wysokim standardzie w mieście i pierwsze w Polsce miejsce skupiające pod jednym dachem firmy sektora finansowego - zapowiada Karolina Zarzycka, dyrektorka public relations Bydgoskiego Centrum Finansowego.

W budynku znajdą się m.in. oddziały banków, biura doradców finansowych, towarzystw ubezpieczeniowych, a także kancelarie prawne, notarialne oraz biura firmy z sektora nieruchomości. - Klienci będą mogli tu załatwić wszelkie formalności związane np. z kupnem mieszkania. Z ofertę zapoznają się u agentów nieruchomości, w banku zawrą umowę kredytową, podpiszą umowę z notariuszem, a w towarzystwie ubezpieczeniowym zakupią polisę. Wszystko w jednym miejscu - podkreśla Mateusz Maciejewski z ASK Consulting. Zapewnia, że w budynku w dalszym ciągu będą funkcjonować m.in. siłownia, restauracja, kawiarnie. - Nie zamykamy się na takie usługi. Nie chcemy, by BCF stało się sterylnym miejscem dla zamkniętego grona, lecz aby znów tętniło tu życie - dodaje.

Szyld już w lipcu

Z zewnątrz budynek niewiele się nie zmieni. - To piękny i nowoczesny obiekt, który podoba się mieszkańcom. Nie chcemy zmieniać tego, co jest dobre. Odświeżymy i wyczyścimy elewację, a w lipcu zawiesimy nowe szyldy - mówi Karolina Zarzycka.

Zmianie ulegnie wnętrze centrum. Tam do dyspozycji najemców będzie 10,5 tys. mkw. powierzchni w elastycznych układach od 100 do 3000 mkw. - Jesteśmy w stanie spełnić każde wymagania klienta dotyczące aranżacji przestrzeni - podkreśla Mateusz Maciejewski

Prace adaptacyjne w budynku rozpoczęły się na początku miesiąca i potrwają do końca roku. Najwięcej roboty czeka budowniczych w pustych pomieszczeniach sklepowych. Powierzchnie trzeba przystosować do pomieszczeń biurowych lub usługowych. - Oficjalne otwarcie planujemy na początek 2017 roku. Do tego czasu centrum będzie cały czas otwarte, a prace remontowe nie będą zakłócały jego funkcjonowania - zapowiadają inwestorzy.

Na dniach zmienią się zasady korzystania z parkingu. Od 15 czerwca będzie płatny od pierwszej godziny postoju. Dotychczas pierwsze dwie były bezpłatne. Ceny będą identyczne jak w strefie płatnego parkowania. Za godzinę zapłacimy 3 zł. Abonamenty miesięczne dostępne będą tylko dla najemców.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Biznes

Komentarze 4

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

t
trwx
Drukarnia mogłaby istnieć ale tu każdy zarabia 1300zl a ceny są kosmiczne
k
kleks
Mysle ze Centrum Finansowe tam tez sie nie sprawdzi. Wiekszosc operacji bankowych I ubezpieczeniowych mozna juz robic przez internet, niebawem nawet w duzych miastach jak Bydgoszcz zostanie juz tylko po kilka realnych a nie wirtualnych filli bankow. Takie oddziały bowiem to przezytek w dobie szybkiego internetu. Nie wiem co tam w tym ładnym skadinąd gmachu mogloby prosperowac? Moze ulokowac tam Urzad Marszalkowski i sejmik po tym jak nareszcie wydrzemy go Toruniowi? We Wroclawiu i Poznaniu Urzad Wojewodzki jest ulokowany zaraz obok Marszalkowskiego wiec czemu nie?
c
czytelnik
Skończyły się czasy, gdy wystarczyło zbudować centrum handlowe i już. Carrefour na Glinkach i Drukarnia to przykłady bezmyślnej lokalizacji i braku umiejętności zarządzania, ale kto bogatemu zabroni?
m
mkkieeer
...które podzieli losy Drukarni...?
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na expressbydgoski.pl Express Bydgoski