https://expressbydgoski.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nowe magazyny stoją. Brakuje magazynierów

Piotr Schutta
W południowej części miasta otwiera się kolejne centrum dystrybucyjne. Pierwsza partia towaru dla sieci Carrefour zostanie przyjęta 6 marca.

Pół roku wystarczyło spółce Panattoni Europe, specjalizującej się w budownictwie przemysłowym, by u zbiegu ul. Chemicznej i Bł. Franciszka Dachtery na peryferiach osiedla Kapuściska powstał imponujący obiekt magazynowy.

Nowe Centrum Dystrybucyjne Carrefour zajmuje powierzchnię ok. 38 tysięcy metrów kwadratowych. Są tu m.in. chłodnia, magazyn wysokiego składowania oraz regały przystosowane do przechowywania towarów niebepiecznych.

Zastosowano nowoczesne systemy wspierające usługi magazynowania, jak skanery radiowe czy system komplementacji głosowej Voice Picking. Po obu stronach obiektu rozmieszczono aż 93 doki dla samochodów ciężarowych. W strefie ładowania będzie się przemieszczać około 100 wózków widłowych.

Zniszczyli Zachem. Teraz chcą zniszczyć las

Już niedługo, bo 6 marca zostaną przyjęte tu pierwsze partie towaru. Rozpoczęcie wysyłki przewidziano na 20 marca. W Bydgoszczy francuska sieć handlowa będzie magazynować produkty spożywcze, owoce, warzywa, nabiał, mięso, napoje oraz kosmetyki i wysyłać je do 180 swoich sklepów zlokalizowanych w północno-zachodniej części kraju. Każdego dnia ma stąd wyruszać w Polskę 95 tysięcy kartonów zawierających rozmaite produkty.
Do obsługi obiektu przy Chemicznej potrzeba blisko 300 osób. Zarządzanie magazynami powierzono spółce ID Logistics, która odpowiedzialna jest za rekrutację.

- Mamy już kadrę zarządzająca i administracyjną wybraną prawie w całości. Brakuje kilku osób, ale będziemy je rekrutować wewnętrznie z pracowników magazynowych - mówi Piotr Chojnacki z ID Logistics.

Oscary 2017 [LAUREACI] Zamieszanie na gali: Najlepszym filmem nie „La La Land", a „Moonlight"

Do pracy w magazynach zatrudniono na razie 40 osób, a potrzebnych jest ponad 200. To szansa dla szukających zajęcia. Nie trzeba mieć doświadczenia. Firma sama szkoli i wydaje zezwolenia na obsługę wózków unoszących.

50 milionów złotych 
to szacowany koszt przedłużenia Trasy Uniwersyteckiej.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Biznes

Komentarze 10

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

k
koteł
W dniu 29.03.2017 o 17:10, Gość napisał:

Wyją z rozpaczy.

 
Auuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu
G
Gość
W dniu 29.03.2017 o 09:11, Gość napisał:

Jest nas tu cała sfora wilczurów - magazynierów. Hau hau hau hau hau hau hau hau hau hau hau

Wyją z rozpaczy.

G
Gość
Jest nas tu cała sfora wilczurów - magazynierów. Hau hau hau hau hau hau hau hau hau hau hau
G
Gość
W dniu 28.03.2017 o 15:39, Gość napisał:

Bo przynajmniej jednakowoż ale ogólnie żeby ten tego tak?

Już poszczekałeś?

G
Gość

Bo przynajmniej jednakowoż ale ogólnie żeby ten tego tak?

G
Gość

A co to ma ze Żninem wspólnego?

 

G
Gość
Za minimalną krajową to sobie sami mogą robić , frajerów ci u nas dostatek pewnie będą chętni.
A
A
Niema to jak razaca teza -jest praca a nie ma chetnych -- a jaka jest prawda?
k
kila
Właśnie takie centra logistyczne powstają na peryferiach miasta a jak wiadomo połączenie komunikacji miejskiej stanowi duży problem dla większości zainteresowanych pracą . Ale pracodawcy zapominają często o tym przykład parku przemysłowego w Bydgoszczy sporo firm ciągle się ogłaszają co z tego jak jest to praca na trzy zmiany i często tez w soboty i niedziele a nie każdy ma samochód by tam dojeżdzać. Kwestja pensji też pozostawia dużo do życzenia.
s
sknel
Ludzi do pracy nie brakuje, ale Carrefour, nigdy nie był skory do wypłaty sensownych wynagrodzeń, do tego dochodzi problem lokalizacji obiektu i praca non stop, czyli weekendy, święta itp. Firmy rekrutacyjne, mają zazwyczaj wygórowane oczekiwania, niewspółmierne do wypłaty późniejszych wynagrodzeń. Tytuł artykułu wskazuje, że ludzie do pracy są potrzebni, a z wypowiedzi pracownika tej firmy, emanuje spokój, brakuje kilka osób, ale "damy radę" więc, czy firma faktycznie, aż tak bardzo poszukuje ludzi ? Obawiam się, że nie, bo kilka znajomych mi osób złożyło do nich dokumenty rekrutacyjne, a nikt się nie odezwał.
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na expressbydgoski.pl Express Bydgoski