Sieć reprezentowana była przez międzynarodową firmę doradczą Cushman & Wakefield. W prowadzeniu transakcji uczestniczyli Kamil Żach i Paulina Machałowska. – Cieszymy się, że współpraca Cushman & Wakefield z siecią sklepów Stokrotka stale się rozwija. Wraz z jej dynamicznym rozwojem, zwiększa się również zapotrzebowanie na powierzchnie magazynowe. Kolejnym przykładem tego typu transakcji jest umowa najmu z deweloperem 7R w Bydgoszczy, w której najemca zajmie blisko 3000 mkw powierzchni magazynowej dostosowanej do wymogów Klienta m.in. w chłodnię – powiedział Kamil Żach, Associate, Cushman & Wakefield.
– Dynamiczny rozwój naszej sieci wymaga sprawnej i szybkiej dystrybucji towarów. Zawarcie umowy z pomocą naszego partnera Cushman&Wakefield jest kolejnym krokiem w naszej handlowej ekspansji – mówi Mirosław Wawryszczuk, członek zarządu Stokrotki, dyrektor sprzedaży i marketingu.
W ramach 7R Park Bydgoszcz, na powierzchni ponad 68 700 mkw., deweloper ma wybudować dwa obiekty. Będą one zlokalizowane w południowo-wschodniej części miasta, przy ul. Wojska Polskiego. Jedną z jego głównych zalet ma być dobre skomunikowanie. Dogodny dojazd do dróg krajowych ma zapewnić szybkie połączenie z każdą częścią miasta. Wśród najemców ma znaleźć się również operator logistyczny Rohlig Suus Logistics.
– Powierzchnia w pierwszym budynku 7R Park Bydgoszcz, którego oddanie zaplanowane jest w połowie 2022 r., zostanie dostosowana do konkretnych wymagań najemców, m.in. sieci sklepów Stokrotka. Oprócz specyficznych rozwiązań technicznych, w magazynie wdrożymy również szereg „zielonych” elementów, co z jednej strony zwiększy efektywność energetyczną tego obiektu, z drugiej natomiast wpłynie na podniesienie komfortu pracowników – mówi Maciej Krawiecki, Head of Leasing w 7R.
Inne sieci również stawiają na Bydgoszcz
Ponad 220 tys. mkw. powierzchni w mieście dostarczył lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, Panattoni. Na terenach pozachemowskich swoje centrum dystrybucyjne otworzył Kaufland. Przy ul. Chemicznej na podobną inwestycję zdecydował się Carrefour. Obie firmy wynajęły ok. 40 000 mkw. W 2021 roku oddano do użytku Panattoni Park Bydgoszcz II, a wśród najemców znaleźli się m.in. firma logistyczna Nissin Logistics i InPost.
W grudniu minionego roku oficjalnie ogłoszono, że w Bydgoszczy powstanie centrum logistyczne marki Zalando. Budowa rozpocznie się na początku 2022 roku. – Inwestycja w Bydgoszczy i okolicach pozwoli nam rozbudować naszą europejską sieć logistyczną i wesprze rozwój naszego klubu zakupowego Zalando Lounge, który stał się popularny wśród klientów na wszystkich naszych rynkach, w szczególności w Polsce – uważa Martin Rost, starszy wiceprezes Offprice w Zalando.
Centrum logistyczne w Bydgoszczy będzie miało łączną powierzchnię 140 000 mkw. W długoterminowej perspektywie zatrudnionych ma tam zostać 3500 osób. Otwarcie obiektu planowane jest na drugi kwartał 2023 roku. W marcu tego roku otwarte ma zostać z kolei centrum dystrybucyjne Zalando w Białych Błotach. Ponad 100 tys. mkw. ma zapewnić dodatkową powierzchnię magazynową i pozwolić na utworzenie około 800 miejsc pracy.
W 2015 roku jedno z 11 centrów dystrybucyjnych na terenie kraju otworzył w Bydgoszczy Lidl. Powierzchnia magazynu na terenie Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego to ponad 45 tys. mkw.
