Niesamowite, ma 65 lat i w jeden dzień przebiegł prawie 200 kilometrów [zdjęcia]

fb.com/zygmuntluczkowski
Zygmunt Łuczkowski wywalczył pierwsze miejsce w biegu 24h w kategorii wiekowej 60+ fb.com/zygmuntluczkowski
W weekend Zygmunt Łuczkowski, 65-letni bydgoski ultramaratończyk, brał udział w Mistrzostwach Polski w biegu 24h w Krakowie. Zawodnicy biegali na Krakowskich Błoniach na pętli o długości 3526m.

- Pogoda nie była zbyt łaskawa, było słonecznie, ciepło, temperatura około 30 stopni - mówi Zygmunt Łuczkowski. - Założeniem moim było poprawienie wyniku z ubiegłego roku, trochę ponad 209 km. Niestety, nie dałem rady. Przebiegłem 193 km 984 m. Zająłem 10 miejsce w kat. open a pierwsze w kat. 60+. Mam nadzieję, że startując w przyszłym roku osiągnę lepszy wynik.

Miesiąc temu Zygmunt Łuczkowski brał udział w biegu 48 h. w Kladnie (Czechy). Bieg odbywał się na pętli o długości 1 km. Bydgoski ultramaratończyk chciał pobić swój wynik z ubiegłego roku 329 km 82 m. Zmagał się jednak z kontuzją i swojego rekordu nie poprawił. Jednak wynik, który uzyskał mimo bólu, 276 km 130 m robi wrażenie. W kategorii open zajął 8 miejsce, a w kat. wiekowej 3 miejsce.