MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nie wszystkim podoba się usytuowanie wiat autobusowych przy ulicy Inwalidów. ZDMiKP wyjaśnia

Krzysztof Wypijewski
Krzysztof Wypijewski
Wiaty, jak podaje ZDMiKP, stawiane są zgodnie z kryteriami dotyczącymi liczby pasażerów korzystających z danego przystanku.
Wiaty, jak podaje ZDMiKP, stawiane są zgodnie z kryteriami dotyczącymi liczby pasażerów korzystających z danego przystanku. Facebook/Rada Osiedla Bartodzieje
Nie tak dawno w ciągu ulicy Inwalidów pojawiły zadaszenia chroniące podróżnych przed deszczem i wiatrem. Okazuje się, że nie wszystkim taka inwestycja przypadła do gustu.

W grodzie nad Brdą są 632 wiaty przystankowe. Korzysta z nich blisko 95 procent pasażerów. Jak podaje Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy, ustawiane są zgodnie z kryteriami dotyczącymi liczby pasażerów korzystających z danego przystanku.

Nie tak dawno pojawiły się na przystankach autobusowych w ciągu ulicy Inwalidów. Nie wszystkim to się spodobało.

- Autobus linii 73 kursuje kilka razy w ciągu dnia. Ustawienie wiat w tym miejscu jest pozbawione sensu. W innych rejonach miasta pewnie bardziej by się przydały – uważa Krzysztof.

- Tam i tak nie czeka więcej niż kilka osób. Poza tym, autobusy 73 jeżdżą latem, gdy pogoda jest dobra, a opady sporadyczne – dodaje Ignacy.

O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy.

- Zadaszenia chroniące pasażerów przed deszczem i wiatrem, co roku dostawiamy na wielu bydgoskich przystankach. Siedem nowych wiat powstało też w ciągu ul. Inwalidów. To zadanie realizowane z Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego [projekt zdobył aż 554 głosy, koszt to 145150 zł - dod. red.] – napisał w mailu do nas Tomasz Okoński, rzecznik bydgoskich drogowców. - W ostatnim czasie pojawiły się przy ul. Perłowej, mostach Kazimierza Wielkiego oraz pl. Kościeleckich. W kwietniu dostawiliśmy też nowe zadaszenie na przystanku Nakielska/Wrzesińska oraz Kamienna/Gajowa. W maju wiaty zamontowaliśmy też też na terenie osiedla Łęgnowo Wieś (również zadanie z BBO). Niebawem wymienimy wiatę na pętli Przemysłowa.

To też może Cię zainteresować

Wiaty, jak podaje ZDMiKP, stawiane są zgodnie z kryteriami dotyczącymi liczby pasażerów korzystających z danego przystanku. Dodatkowo warunkiem są możliwości infrastrukturalne czyli szerokość chodnika, który w danym miejscu musi wynosić od minimum ok. 2,70 do 3,20 metra szerokości dla wiat ze ścianami bocznymi oraz ok. 2,2 m dla wiat bez ścian bocznych w zależności od typu wiaty). Warunkiem jest też odległość od okolicznej zabudowy.

Obecnie na terenie miasta już blisko 95 % pasażerów korzysta z wiat przystankowych.

od 7 lat
Wideo

Jak politycy typują wyniki polskiej reprezentacji?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressbydgoski.pl Express Bydgoski