Nie będę zwalniał, a raczej będę przyspieszał. Rozmowa z Patrykiem Mikołajewskim, nowym burmistrzem Koronowa

  • Express Bydgoski

Sławomir Bobbe

Rozmowa z Patrykiem Mikołajewskim, nowym burmistrzem Koronowa, który w wyborach pokonał Stanisława Gliszczyńskiego.
Nowy burmistrz Patryk Mikołajewski.
 KWW Koronowo budzi się

W czasie kampanii pojawiły się głosy ostrzegające przed pana wyborem i mówiące o tym, że gdy zostanie pan burmistrzem zaczną się zwolnienia w Urzędzie Miasta i Gminy Koronowo. Zwolnienia są planowane?
Odpowiem tak, jak odpowiadałem na podobne pytania w czasie spotkań z mieszkańcami. Nie będę zwalniał, będę raczej przyspieszał.

Jak będzie pana pierwsza decyzja, jakie sprawy są najpilniejsze do załatwienia w mieście i gminie?
Oczywiście w pierwszej kolejności zajmę się likwidacją klas łączonych w naszych szkołach. Uczniowie z naszej gminy powinni mieć takie same szanse jak uczniowie w innych miastach. Muszą uczyć się we własnych rocznikach. Szacuję, że to dodatkowy wydatek około 400 tysięcy złotych i te pieniądze muszą się znaleźć.

Układ sił w Radzie Miasta Koronowa sprawia, że nie będzie miał pan większości i względnej swobody działania jaką daje włodarzowi poparcie własnych radnych. Będą kłopoty ze strony opozycji?
Owszem, komitet Ziemi Koronowskiej, który wspierał Stanisława Gliszczyńskiego wprowadził do rady 11 przedstawicieli, mój ma 10 radnych. Jednak dla mnie to nie jest problem, nawet się z tego cieszę. Osoby, które dostały się do rady to inteligentni ludzie, którym zależy na rozwoju gminy. Będziemy w komfortowej sytuacji, ja swoimi działaniami będę musiał przekonać do każdego pomysłu mieszkańców i radnych, a oni będą musieli przekonać mnie. To dobre pole do współpracy na którą bardzo liczę. Może jestem idealistą, ale chciałbym, żeby za 5 lat Koronowo było wzorem cnót obywatelskich.

 Archiwum Polska Press Grupa

Wybory samorządowe 2018 w powiecie bydgoskim. Oficjalne wyni...

Flesz - 12 listopad dniem wolnym od pracy. Kto pracuje?

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

20.11.2018, 07:49

czekamy na podwyżki podatków w gminie itp.

07.11.2018, 20:01

Co do tych zwolnień w Koronowie Najlepiej określilł to Pan Adam Lewandowski pisząc tak Mirosława Kordowskiego, kapelmistrza młodzieżowej orkiestry dętej dyrektor M-GOK wyrzucił wiosną 2017 roku. Czy jest coś Panie Lewandowski oczym społeczeństwo nie wie a panu wiadomo bo my wszyscy byliśmy pewni że ten pan kapelmistrz został zwolniony a nie wyrzucony? Jak dziś pan napisał w pomorskiej Koronowo .

07.11.2018, 19:41

Express zapyta byłego burmistrza ilu zwolnił pracowników? A nie martwić się na zapas !

07.11.2018, 19:03

A komu tak naprawdę zależy na dalszej pracy i wymuszaniem deklaracji nowo wybranego Burmistrza wzywając na pomoc Express?

07.11.2018, 15:28

Brak slow na takiego imbecyla jak ty... Popatrz w lustro a zobaczysz prawdziwa "dzika swinie z obdartym ryjem... "

07.11.2018, 09:39

A gdzie swinie maja byc hodowane Jak nie na wsi. Ciekawe że wam na talerzu nie śmierdzi

06.11.2018, 21:38

Jak Wać-pan może mnie tak wyzywać?i twierdzić, że nie wiem jak świnia wygląda? Kiedyś jechałem przez las do Bydzi i kilka dzikich świń mi nagle wyskoczyło. Wracając widziałem je po biegły w kierunku Pieczysk jedna to była tak expresowa bo przeganiała pozostałe, natomiast druga tak uparta ze starła sobie górna cześć pyska ta trzecia z tego stada waliła głową w drzewo jak w bęben. I co Wać – pan na to powie?. Dzwoniłem nawet do kolegi jest myśliwym, myślałem że je odstrzeli ale w odpowiedzi usłyszałem, że zna to stado i są pod ochroną. Pozdrawiam jak coś jeszcze chciałby Wać- pan się dowiedzieć to dawaj.

06.11.2018, 20:56

Powiem ci tak cembale: głupiś panie... Nawet nie wiesz o co chodzi! Zdajesz egzamin z psychologii? To chyba tak jak ten co wykladal na uniwerku... Ale plytki...

06.11.2018, 15:06

Ale Wać- pan mnie rozbawił tym wpisem o świniach, właśnie zdaje egzamin z psychologi musimy określić człowieka po jego zachowaniu. Od wielu lat co trzy lata muszę ocenić kogoś. To warunek dalszej mojej pracy dlatego postanowiłem Wać-pana podać jako przykład. Chciałem Wać-panu przypomnieć że jest to pierwsze pisemne oświadczenie Pana Burmistrza w, którym twierdzi, że nie będzie zwalniał tylko przyspieszał można to dwojako zrozumieć to kwestia fantazji. Dalej czytając mowa jest o szkole i dzieciach, nie znalazłem żadnego zdania o świniach?, dlatego stwierdzam, że od poniedziałku na bokach ust masz Wać-pan "Zajady "jak Wać -pan słyszysz lub widzisz nowego burmistrza Koronowa. Pewnie do tego dochodzi synchron niespokojnych nóg i rąk, a to oznacza tylko jedno "Profil ukryty to beret zryty". Sorry to moja ocena pozdrawiam. Janek no ten od tych łonych.

06.11.2018, 12:21

Burmistrzu a sprobuj tylko pozwolic na budowe swiniarni to na taczkach cie wywieziemy!!!

06.11.2018, 11:31

U nas to nowy burmistrz kiedyś zredukował liczbę telefonów komurkowych, bo jak się okazało to było ich więcej jak myślał. Potem wstrzymał nagrody świąteczne przyznane wcześniej. Oszczędności same i efekt widoczny

06.11.2018, 10:56

I tego Panu Burmistrzowi Życzymy .