https://expressbydgoski.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Neopoganie świętują pod Bydgoszczą? [zdjęcia]

Jarosław Reszka
Duży znicz ustawiony na największym głazie w kamiennym kręgu, a wokół znicza brzozowe gałęzie ułożone w tajemny znak – takie znalezisko odkryliśmy tuż po Wielkanocy w zatopionym w lesie i znanym jedynie nielicznym wybrańcom kamiennym kręgu pod Bydgoszczą – na granicy Kobylarni i Nowego Smolna. Jeśli ktoś przy kręgach odprawiał jakiś obrządek, to na pewno nie był to obrządek chrześcijański. Znicz i ułożone w znak gałęzie mogli ułożyć współcześni wyznawczy pogaństwa, świętujący Ostarę, która w tym roku przypadła 20 marca o godz. 18.
Duży znicz ustawiony na największym głazie w kamiennym kręgu, a wokół znicza brzozowe gałęzie ułożone w tajemny znak – takie znalezisko odkryliśmy tuż po Wielkanocy w zatopionym w lesie i znanym jedynie nielicznym wybrańcom kamiennym kręgu pod Bydgoszczą – na granicy Kobylarni i Nowego Smolna. Jeśli ktoś przy kręgach odprawiał jakiś obrządek, to na pewno nie był to obrządek chrześcijański. Znicz i ułożone w znak gałęzie mogli ułożyć współcześni wyznawczy pogaństwa, świętujący Ostarę, która w tym roku przypadła 20 marca o godz. 18. Jarosław Reszka
Duży znicz ustawiony na największym głazie w kamiennym kręgu, a wokół znicza brzozowe gałęzie ułożone w tajemny znak – takie znalezisko odkryliśmy tuż po Wielkanocy w zatopionym w lesie i znanym jedynie nielicznym wybrańcom kamiennym kręgu pod Bydgoszczą – na granicy Kobylarni i Nowego Smolna.
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na expressbydgoski.pl Express Bydgoski