https://expressbydgoski.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nasza młodzież znowu w czołówce

Renata Napierkowska
II LO im. Marii Konopnickiej uplasowało się na 52., a I LO im. Jana Kasprowicza, na 141. miejscu w ogólnopolskim rankingu „Rzeczypospolitej”. To wspólny sukces uczniów i nauczycieli.

II LO im. Marii Konopnickiej uplasowało się na 52., a I LO im. Jana Kasprowicza, na 141. miejscu w ogólnopolskim rankingu „Rzeczypospolitej”. To wspólny sukces uczniów i nauczycieli.

<!** Image 2 align=right alt="Image 42353" sub="Wicestarosta Sławomir Szeliga (z prawej) wręczył listy gratulacyjne szefom wyróżnionych placówek. II LO reprezentował dyrektor szkoły Jarosław Obiała (z lewej), a liceum Kasprowicza wicedyrektor Krzysztof Śledziński (w środku)">- Coraz trudniej osiągać dobre wyniki, gdy stajemy do rywalizacji z placówkami, które są dofinansowywane, uprzywilejowane i od lat dzięki temu zajmują pierwsze miejsca - przyznaje Jarosław Obiała dyrektor II LO im Marii Konopnickiej w Inowrocławiu.

Potrzebne są kółka

W tegorocznym rankingu „Rzeczypospolitej” jego placówka zajęła 52. miejsce w Polsce i 5. w województwie kujawsko-pomorskim. Drugą inowrocławską szkołą, która od lat znajduje się na liście najlepszych szkół w kraju, jest I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu, które w tegorocznym rankingu uplasowało się na 141 miejscu w kraju.

Wicestarosta Sławomir Szeliga zaprosił szefów obydwu placówek na spotkanie podczas którego wręczył listy gratulacyjne. II LO reprezentował dyrektor szkoły Jarosław Obiała, a liceum Kasprowicza wicedyrektor Krzysztof Śledziński.

<!** reklama left>Głównym kryterium w rankingu „Rzeczypospolitej” jest liczba uczniów, którzy zostali finalistami i laureatami olimpiad ogólnopolskich. Znalezienie się na prestiżowej liście najlepszych szkół cieszy szefów i nauczycieli obydwu placówek. Jednak, aby uczniowie mogli odnosić sukcesy w eliminacjach na poszczególnych szczeblach w olimpiadach i konkursach, potrzebne są pieniądze na prowadzenie kółek przedmiotowych i zajęć pozalekcyjnych, a tych inowrocławskie placówki nie mają w nadmiarze.

- To, że wasze placówki pozostają w czołówce województwa i znajdują się od lat na liście najlepszych szkół w Polsce, to sukces. Będę orędownikiem, jako radny, członek zarządu i wicestarosta, aby Rada Powiatu znalazła dodatkowe fundusze na zajęcia pozalekcyjne, bo warto szlifować takie diamenciki - zapewnił szefów placówek Sławomir Szeliga.

Sukces cieszy

Obok renomowanych inowrocławskich ogólniaków w rankingu „Rzeczypospolitej” na 70 miejscu znalazło się po raz kolejny Niższe Seminarium Duchowne w Markowicach.

<!** reklama left>- Nasze szkoły to placówki powiatowe, gdzie przychodzi młodzież z różnych środowisk. Sukcesy naszych uczniów cieszą. Jednak uważam, że wynik egzaminów maturalnych oraz procent uczniów, którzy po ukończeniu szkoły dostają się najwyższe uczelnie, jest bardziej obiektywnym kryterium - ocenia Krzysztof Śledziński.

Wróć na expressbydgoski.pl Express Bydgoski