Fundacja Skarbowości, choć ogólnopolska, ma siedzibę w Bydgoszczy, a działa od 2000 r. jako organizacja fundraisingowa (z ang. zbierająca fundusze) skupiająca ludzi dobrej woli wokół szlachetnych celów społecznych.
Jest zarządzana przez prezesa Sławomira Dworskiego, wieloletniego informatyka w jednostkach skarbowych i Magdalenę Dworską, dyr. ds. fundraisingu i PR, wieloletniego logopedę, nauczyciela specjalnego i terapeutę dysleksji. W zarządzie zasiada też ks. Ryszard Pruczkowski, znany społecznik oraz inicjator kampanii dobroczynnych i społecznych.
Wysoko w rankingu zaufania
Od 2010 r. Fundacja posiada status Organizacji Pożytku Publicznego, dzięki czemu pozyskuje pieniądze na działania społeczne z odpisu 1,5% (łącznie to już ponad 10 mln zł, z czego ponad 2 mln w ostatnim roku rozliczeniowym - taki wynik plasuje ją na 99. miejscu wśród ponad 9 tys. OPP w tzw. „rankingu zaufania”).
Od początku swojego istnienia Fundacja Skarbowości realizuje idee budowania „cywilizacji miłości” głoszone przez swojego patrona św. Jana Pawła II.

Wspiera osoby ciężko chore, niepełnosprawne i pokrzywdzone na skutek ciężkiej choroby, zdarzeń losowych i klęsk żywiołowych, przeciwdziała uzależnieniom dzieci i młodzieży, działa na rzecz osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, na rzecz aktywizacji seniorów, osób w kryzysie ubóstwa i bezdomności, na rzecz promowania sportu i zdrowego stylu życia, dzieli się też wiedzą i doświadczeniem, rozwija potencjał NGO-sów, współpracuje z innymi organizacjami, placówkami edukacyjnymi i samorządowymi oraz przedsiębiorcami.
Na rzecz dobra wspólnego
Pod opieką Fundacji pozostaje aktualnie prawie 250 osób, na rzecz których Fundacja prowadzi zbiórki online, zbiórki publiczne oraz liczne kampanie społeczne w oparciu o autorskie projekty dobroczynne. Fundacja prowadzi również kampanie społeczne we współpracy partnerskiej (z siostrami Albertynkami, Akademią Futbolu Brzoza i Szkółką Piłkarską JAacademy w Bydgoszczy, Rodzinnym Domem Dziecka z Białegostoku, Fundacją Katarzyny Pokory „Z pokorą dla zwierząt” oraz na rzecz Klubu Seniora Przystań).

Do najważniejszych osiągnięć organizacji należą kampanie społeczno/fundraisingowe na rzecz dobra wspólnego, m.in.: „Kurtko-śpiwory dla ubogich i bezdomnych”, „Serce dla Ukrainy - Agregat prądotwórczy dla szkoły w Sarnach na Ukrainie”, „Pomnik Andersa”, „Serce dla powodzian 2024”, 20 edycji Ogólnopolskich Bali Dobroczynnych na rzecz osób potrzebujących, 8 edycji konkursów plastycznych dla dzieci i młodzieży, 20 edycji Mistrzostw Polski Skarbowców, utworzenie Galerii Artystyczno-Charytatywnej „Aniołami dla siebie bądźmy”, wspieranie placówek edukacyjnych w Bydgoszczy, m.in. warsztatów artystyczno-plastycznych Terapia przez sztukę dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną, czy wieloletnia współpraca z ZS nr 19 w Bydgoszczy. I to tylko niektóre z inicjatyw!
Podziękowania dla dobroczyńców
W czwartek w „Boskiej Wenecji” Sławomir i Magdalena Dworscy opowiedzieli o działalności Fundacji w ostatnich 25 latach oraz wręczyli wyróżnienia i podziękowania dla osób angażujących się w sposób szczególny w działania Fundacji.

Gajewska o poparciu wyborców dla Rafała Trzaskowskiego w drugiej turze
Po przemówieniach gości zagrali Krzysztof Filasiński i Przyjaciele, a na koniec rozmawiano, m.in. o przyszłości Fundacji, przy kawie i jubileuszowym torcie.
Nie zabrakło oczywiście znamienitych gości. Był biskup bydgoski ks. Krzysztof Włodarczyk, ks. Ryszard Pruczkowski, Zbigniew Ostrowski, wicemarszałek województwa, Iwona Waszkiewicz, wiceprezydent miasta, dobroczyńcy, podopieczni, a także goście specjalni - bydgoskie czworaczki: Michał, Piotr, Adam i Bartek Czerwińscy wraz z rodzicami.