To kolejna inicjatywa Ministerstwa Obrony Narodowej i Wojska Polskiego. Oferta „Wakacje z wojskiem” to 70 lokalizacji w całym kraju. Można wybrać odpowiednią dla siebie jednostkę wojskową – czy to pod kątem odległości czy charakteru służby. Można się sprawdzić m. in. jako żołnierz wojsk lądowych - piechoty, marynarz, żołnierz desantu, czołgista, rakietowiec i wiele innych. Dla każdego wojskowi rekruterzy znajdą pasujący model służby.
Młodzi wojskowi, którzy rozpoczęli szkolenia 10 czerwca, już złożyli przysięgę. Jedna z takich uroczystości odbyła się na lotnisku w Latkowie, należącym do 56. Bazy Lotniczej w Inowrocławiu. Ślubowało tam 76 osób. W regionie przysięgę składano także w Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu i w Centrum Szkolenia Logistyki w Grupie.
To też może Cię zainteresować
Ministerstwo Obrony Narodowej zaplanowano w tym roku 3 turnusy (po 27 dni każdy). Jeden już się odbył, termin lipcowy jest już zarezerwowany. Jak ustaliliśmy, wciąż można zgłaszać się na turnus w dniach 19 sierpnia – 14 września.
Procedury i formalności zgłoszeniowe są proste i skrócone do minimum. Wystarczy wejść nasz stronę www.zostanzolnierzem.pl, zadzwonić na infolinię +48 800 180 110, otworzyć listę kontaktową projektu lub po prostu zgłosić się do wybranego punktu rekrutacyjnego Wojska Polskiego. Zgłaszać mogą się nie tylko uczniowie czy studenci, ale też osoby pracujące.
- Pracodawca, po otrzymaniu od nas informacji, że ochotnik zgłosił się do projektu „Wakacje z wojskiem”, musi udzielić urlopu bezpłatnego – usłyszeliśmy od rekrutera obsługującego infolinię.
Projekt „Wakacje z wojskiem” jest strategicznym zamierzeniem MON i Wojska Polskiego mającym na celu zwiększenie potencjału rezerw oraz promocję służby wojskowej. Jego głównym obszarem zainteresowania jest młodzież szkolno-studencka w wieku od 18 do 35 lat. Każdy turnus to strzelanie, przetrwanie w terenie, walka wręcz, taktyka wojskowa, szkolenia na pojazdach wojskowych, itd. To także do 6 tys. zł uposażenia oraz unikalne doświadczenie zawodowe i życiowe. Dodatkowo, każdy ochotnik po takim szkoleniu będzie miał szansę na dłużej związać się z Wojskiem Polskim – czy to jako żołnierz aktywnej rezerwy, „terytorials” w WOT, żołnierz zawodowy, czy podchorąży akademii wojskowej.
