Na zamówienie bezpłatnego elementarza dla pierwszaków...

Na zamówienie bezpłatnego elementarza dla pierwszaków zdecydowała się większość szkół z naszego regionu

Tomasz Zieliński

Express Bydgoski

Aktualizacja:

Express Bydgoski

Większość bydgoskich szkół zamówiła bezpłatne elementarze. Trafią do szkół do 20 sierpnia. Nie mieliśmy większych problemów z zamówieniami - mówią zgodnie dyrektorzy.
Nowy elementarz dotrze do szkół do 20 sierpnia

Nowy elementarz dotrze do szkół do 20 sierpnia ©MEN

Od września pierwszoklasiści skorzystać będą mogli z bezpłatnego elementarza, przygotowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Szkoły mogły zamawiać go do wczoraj.
[break]

Szybko i sprawnie


- Cała operacja przebiegła bez większych problemów, tylko w kilku przypadkach musieliśmy interweniować ze względu na pomylone dane identyfikacyjne, wprowadzone do elektronicznego systemu
- zapewnia Andrzej Siemianowski, kujawsko-pomorski wicekurator oświaty. - W ostatnich dniach liczba szkół zarejestrowanych w systemie prawie się nie zmienia - olbrzymia większość zrobiła to wcześniej.
W naszym województwie mamy 629 szkół publicznych i 51 niepublicznych.
Oprócz tego 42 szkoły specjalne (np. muzyczne). Do wtorku standardowy podręcznik zamówiło łącznie 628 szkół. Jego wersja zaadaptowana do potrzeb uczniów z różnymi dysfunkcjami trafi do co najmniej 97 placówek.
Elementarze przeznaczone dla naszego województwa odebrane zostaną w Warszawie w pierwszym tygodniu sierpnia. Po przewiezieniu do Bydgoszczy, zostaną podzielone, opisane i rozwiezione do szkół.

Nie tylko elementarz


- Szkoły z naszego województwa zamówiły dotychczas niemal 35 tysięcy elementarzy - mówi Andrzej Siemianowski. - Dziesięć procent z nich to rezerwa, pozostałe do 20 sierpnia dotrą do zamawiających.
W 2014 roku kontynuowany jest rządowy program „Wyprawka szkolna”. Z tej formy pomocy mogą skorzystać uczniowie, rozpoczynający w nadchodzącym roku naukę w: klasach II, III lub VI podstawówki, klasie III szkoły ponadgimnazjalnej, tj. zasadniczej szkole zawodowej, liceum ogólnokształcącym lub technikum oraz uczniowie z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego.
Aby otrzymać fundusze na zakup podręczników w ramach tego programu należy spełnić jedno z trzech kryteriów:4mieć dochód poniżej 539 zł na osobę w rodzinie; 4uzyskać opinię dyrektora szkoły na temat sytuacji życiowej rodziny (książki z pięcioprocentowej puli w dyspozycji szkoły);4posiadać orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.

Czytaj treści premium w Expressie Bydgoskim Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze (1)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

cin1977 (gość)

Zgłoś naruszenie treści

Co to znaczy "większość"? Pozostałe jeszcze nie zamówiły czy po prostu nie chcą zamowić? Jeśli to drugie to, jak widzę, wciąż jest pole do łapówkarskich praktyk wydawnictw...

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej
Tędy lepiej nie chodzić po zmroku w Bydgoszczy [zdjęcia]

Tędy lepiej nie chodzić po zmroku w Bydgoszczy [zdjęcia]

Tak parkują

Tak parkują "mistrzowie" z Bydgoszczy [zdjęcia]

Śluby znanych osób w Bydgoszczy i regionie. Pamiętacie? [zdjęcia]

Śluby znanych osób w Bydgoszczy i regionie. Pamiętacie? [zdjęcia]