Na koniec: Cichocka, Lewandowski i sztafety 4x400 (Baumgart)!

Iga Baumgart i Marcin Lewandowski - bydgoscy lekkoatleci pobiegną w niedzielnych wieczornych finałach. Andrzej Banaś
Polskich kibiców w niedzielę w Londynie interesują przede wszystkim finały biegu na 800 m kobiet (Angelika Cichocka), 1500 m mężczyzn (Marcin Lewandowski z Zawiszy Bydgoszcz) oraz dwóch sztafet 4x400 m (kobieca z udziałem Igi Baumgart z BKS Bydgoszcz).

W sesji porannej rozgrywany po raz pierwszy w historii chód kobiet na 50 km ukończyło tylko sześć zawodniczek (zgłosiło się... siedem).

W chodzie mężczyzn na 50 km zapowiadało się na spore rozczarowanie, ale w końcówce dystansu Rafał Augustyn, zmagający się z problemy żołądkowymi, zaczął odrabiać straty i zajął 7. miejsce.

W sesji południowej chodziarze rywalizowali na 50 km. Biało-czerwonych nie wymieniało się wśród faworytów. Polacy spisali się jednak powyżej oczekiwań.

Artur Brzozowski od półmetka dystansu oscylował wokół 20. miejsca, podobnie Damian Błocki. Pierwszy z nich wytrzymał wysokie tempo, zdołał przeskoczyć kilku rywali i zajął dobre 12. miejsce, bijąc rekord życiowy. Błocki stracił do kolegi z kadry niespełna minutę (20. miejsce). Dopiero na 53. lokacie rywalizację ukończył Jakub Jelonek.(sportowefakty.wp.pl)

Sesja wieczorna

20.00 - FINAŁ skoku wzwyż mężczyzn
20.10 - FINAŁ rzutu dyskiem kobiet
20.35 - FINAŁ 5000 m kobiet
21.10 - FINAŁ 800 m kobiet (Angelika Cichocka)
21.30 - FINAŁ 1500 m mężczyzn (Marcin Lewandowski)
21.55 - FINAŁ sztafety 4x400 m kobiet (Iga Baumgart, Martyna Dąbrowska, Małgorzata Hołub, Justyna Święty, Aleksandra Gaworska, Patrycja Wyciszkiewicz)
22.15 - FINAŁ sztafety 4x400 m mężczyzn (Rafał Omelko, Kajetan Duszyński, Patryk Dobek, Dariusz Kowaluk, Łukasz Krawczuk, Tymoteusz Zimny)