MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Miasto sprzedaje dwie nieruchomości w Starym Fordonie. Jedna z nich jest po pożarze

Paweł Kaniak
Przetarg na sprzedaż miejskich nieruchomości przy ulicy Bydgoskiej odbędzie się 25 czerwca
Przetarg na sprzedaż miejskich nieruchomości przy ulicy Bydgoskiej odbędzie się 25 czerwca Arkadiusz Wojtasiewicz
Prezydent Bydgoszczy ogłosił przetarg na sprzedaż nieruchomości gruntowych zabudowanych, stanowiących własność miasta Zlokalizowane są przy ulicy Bydgoskiej 3 i Bydgoskiej 7 w Starym Fordonie. Jeden z tych pustostanów płonął 4 lata temu.

Sprzedaż nieruchomości odbędzie się w drodze przetargu ustnego nieograniczonego, który zaplanowano na 25 czerwca. Do kupienia są nieruchomości przy ul. Bydgoskiej 3 i 7.

Obie nieruchomości objęte są miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego osiedla Stary Fordon, z przeznaczeniem na zabudowę mieszkaniową wielorodzinną i usługową. Funkcje te mogą występować wspólnie bądź samodzielnie.

Działka przy ul. Bydgoskiej 7 zabudowana jest budynkiem mieszkalnym (rok budowy 1900), o dwóch kondygnacjach, w zabudowie zwartej ulicy Bydgoskiej, aktualnie opróżnionym z uwagi na zły stan techniczny; budynkiem mieszkalnym o jednej kondygnacji oraz budynkiem niemieszkalnym parterowym. Nabywca będzie zobowiązany do przejęcia praw i obowiązków wynikających z umowy o przyłączenie do sieci gazowej PSG instalacji gazowej znajdującej się w budynku mieszkalnym, wielorodzinnym. Cena wywoławcza nieruchomości to 145 tysięcy złotych netto.

W opisie nieruchomości przy ul. Bydgoskiej 3 czytamy, że jest to działka zabudowana budynkami mieszkalnymi o jednej kondygnacji nadziemnej (rok budowy 1890), w zabudowie zwartej ulicy Bydgoskiej, aktualnie opróżnionymi z uwagi na zły stan techniczny, tj. front budynku przy ul. Bydgoskiej 3 uległ spaleniu (cała konstrukcja dachu z jej poszyciem i część stropu. Pozostała część murowa budynku frontowego). Dodatkowo częściowemu spaleniu uległa konstrukcja i poszycie dachu budynku oficyny lewej i prawej. Na działce, oprócz budynków mieszkalnych znajdują się dwa budynki mieszkalne o jednej kondygnacji nadziemnej. Nabywca nieruchomości będzie zobowiązany do przejęcia praw i obowiązków wynikających z umowy o przyłączenie do sieci gazowej PSG instalacji gazowej znajdującej się w budynkach mieszkalnych, wielorodzinnych. Cena wywoławcza to 230 tysięcy złotych netto.

O pożarze pustostanu przy ul. Bydgoskiej 3 było głośno 4 lata temu. 6 lipca 2020 r., po godzinie 19 bydgoska straż pożarna dostała wezwanie do pożaru w Starym Fordonie. Ogień pojawił się w budynku przy ulicy Bydgoskiej, palił się dach pustostanu. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał, ale gwałtowny pożar całkowicie zniszczył dach i uszkodził resztę budynku. Jak informowało wówczas Stowarzyszenie Miłośników Starego Fordonu, już wcześniej, w marcu 2020 r., próbowano podpalić ten dom, ale wtedy udało się ugasić ogień.

od 12 lat
Wideo

Jak złodzieje oznaczają domy, które chcą okraść?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressbydgoski.pl Express Bydgoski