https://expressbydgoski.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Sprawy spadkowe w sądzie zakończone. BTBS pozyskało kolejną działkę i rozbuduje blok w Śródmieściu

Marcin Kozłowski
Blok przy ulicy Zygmunta Augusta 30 zostanie rozbudowany o jedną klatkę, kosztem małego budynku, który grozi zawaleniem.
Blok przy ulicy Zygmunta Augusta 30 zostanie rozbudowany o jedną klatkę, kosztem małego budynku, który grozi zawaleniem. Marcin Kozłowski
Przy pętli autobusowo-tramwajowej przy ulicy Rycerskiej powstają dwa bloki Bydgoskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Większy z nich zostanie rozbudowany o kolejną klatkę schodową z 12 mieszkaniami. To wynik przejęcia przez spółkę wszystkich udziałów na kolejnej działce.

Blok przy ul. Zygmunta Augusta 30 został zaprojektowany z 7 kondygnacjami, podziemną halą garażową, 101 mieszkaniami i 2 lokalami usługowymi. Z kolei ten przy ul. Rycerskiej 11 i 13 (każda z dwóch klatek będzie miała inny adres) ma liczyć 4 kondygnacje, na których znajdzie się 26 lokali. Inwestycja warta 54 miliony złotych ma zakończyć się jeszcze w 2025 roku.

Oba bloki są rozdzielone budynkiem wielorodzinnym (ul. Rycerska 15) oraz niewielką kamienicą (ul. Rycerska 19), która jest w fatalnym stanie technicznym (jest "pospinana" metalowymi klamrami) i grozi zawaleniem, o czym informują tabliczki przytwierdzone do ścian. Budynek szpeci okolice i nijak komponuje się z powstającym obok 7-kondygnacyjnym blokiem. BTBS miało skupione około 90 procent udziałów na tej działce i czekało na kolejną rozprawę dotyczącą pozyskania pozostałej części. Problem związany z tą nieruchomością został już ostatecznie rozwiązany.

Maciej Frajtag, Kierownik Działu Inwestycji Bydgoskiego Towarzystwo Budownictwa Społecznego informuje "Express Bydgoski", że sprawy spadkowe zostały zamknięte i spółka czeka na uzyskanie odpisu z Sądu Rejonowego w Chojnicach. Co i kiedy powstanie zatem na tej działce, i sąsiedniej (numer 17), którą BTBS pozyskało już wcześniej z prywatnych rąk.

- Ze względu na kilkunastu spadkobierców z różnych części Polski chwilę czasu zajmie procedura formalna skupienia udziałów. Przed rozpoczęciem prac czeka nas jeszcze ponadto procedura zmiany pozwolenia na budowę. Ciężko więc mówić o konkretnym terminie rozpoczęcia inwestycji, gdyż zbyt dużo rzeczy jest od nas niezależnych. Wiadomo jednak, że na wspomnianych działkach będzie kontynuacja budynku wielorodzinnego przy ul. Zygmunta Augusta 30 w postaci dodatkowej klatki schodowej z 12 mieszkaniami. Przewidywana realizacja zadania od rozpoczęcia robót budowlanych do ich zakończenia potrwa około roku - wyjaśnia Maciej Frajtag.

Do Bydgoskiego Towarzystwo Budownictwa Społecznego należy również rozległa działka przy ul. Rycerskiej 3. W ubiegłym roku zakończyło się tam wyburzanie budynku, szopek, komórek oraz nieruchomości po nieczynnym od dawna zakładzie Szklarmin. Teren został uprzątnięty i ogrodzony. Według nieoficjalnych informacji na początku 2026 roku - po zakończeniu inwestycji przy ul. Rycerskiej 11 i 13 oraz Zygmunta Augusta 30 - miała ruszyć tam budowa kolejnego bloku. Tymczasem działka zamieniła się w parking.

W miejscu parkingu przy ul. Rycerskiej 3 ma powstać kolejny blok BTBS.
W miejscu parkingu przy ul. Rycerskiej 3 ma powstać kolejny blok BTBS.
Marcin Kozłowski

- W dalszych planach na tej działce przewidujemy zabudowę statutową realizowaną przez BTBS, czyli budynki wielorodzinne z mieszkaniami na wynajem w ramach budownictwa społecznego. Dziś nie mogę jednak podać konkretnego terminu rozpoczęcia inwestycji. W pierwszej kolejności staramy się obecnie planować i realizować zadania, które zostały nam powierzone przez Prezydenta Miasta jako priorytetowe - informuje Kierownik Działu Inwestycji BTBS.

Najbliższa inwestycja spółki realizowana będzie przy ulicy Posłusznego na Terenach Nadwiślańskich w Fordonie. W ciągu dwóch lat w dwóch budynkach ma tam powstać 68 mieszkań. Budowa kolejnych nieruchomości z 63 mieszkaniami planowana jest przy ul. Grunwaldzkiej (w okolicy ul. Czarna Droga).

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Finisz kampanii. Ostatnia debata prezydencka

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na expressbydgoski.pl Express Bydgoski